אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

למה ללמוד תואר שני במשפטים?

לתלמידים שונים יש סיבות שונות ללמוד תואר שני במשפטים, אבל רובם עושים זאת בתקווה כי התואר ישפר את סיכויי הקריירה שלהם.

יתכן שיש לכם עבודה שאתם חושבים עליה, כגון תפקיד בכיר במשרד עורכי דין, שתואר שני הוא הצעד הבא לקראת השגת מטרה זו. אחרים חוזרים ללימודים לתואר שני במשפטים על מנת להגביר את סיכויי התקדמותם לקראת הקריירה שלהם, או להחליף בין נתיבי קריירה שונים.

כמובן שאפשרויות תעסוקה אינן הסיבה היחידה ללמוד לתואר שני. תלמידים רבים נהנים מהסיכוי להמשיך את תחום התמחותם ברמה מתקדמת יותר, כמו גם להתמקד בתחומים ספציפיים בתחום המשפטים ובכך לשפר את סיכויי העבודה שלהם.

ללמוד לתואר שני במשפטים מהסיבות הנכונות

לא משנה מה המטרות שלכם, חשוב שתיקחו בחשבון בזהירות את הסיבות ללימודי תואר שני במשפטים. לימודי המשך אלו באוניברסיטה יכולים להיראות מושכים במיוחד כשאתם בטוחים מה אתם רוצים לעשות עם סיום התואר.

אבל אל תניחו כי תוכלו באופן אוטומטי לקבל את עבודת חלומותיכם בעקבות התואר. עדיין יש כברת דרך ארוכה לעבור, והתואר רק מאיץ את הסיכויים שלכם לקראת העתיד עליו אתם חולמים.

באותה מידה, אתם צריכים לזכור כי הקפדה על נתיב קריירה אקדמית הולם עשויה להיות מאתגרת. תצטרכו להשלים את הדוקטורט לאחר התואר שלכם, כלומר ללמוד לפחות ארבע שנים יותר. ברוב המקרים, אתם צריכים גם להשקיע זמן על מחקר לפני שתוכלו להבטיח לעצמכם עבודה קבועה.

לחשוב טוב לפני שמקבלים החלטות

יש הרבה אנשים שיכולים לעזור לכם להעריך את התוכניות שלכם ללימודי תואר שני במשפטים. אתם יכולים (וגם צריכים) להתייעץ עם שירות הייעוץ באוניברסיטה שלכם, להתייעץ עם המרצים שלכם או לדבר עם חברים, בני משפחה ותלמידים אחרים.

אבל רק אתם יודעים מה אתם צריכים להחליט, לכן השקיעו קצת זמן בחשיבה על ההחלטה שלכם, עד שתגיעו להחלטה מושכלת.

למה כדאי ללמוד לתואר שני במשפטים?

השאלות הבאות יעזרו לכם להחליט אם לימודי תואר שני במשפטים מתאימים לכם

האם אתם נלהבים מספיק מתחום המשפטים?

תואר שני כרוך בהתמודדות עם חומר מורכב יותר, כלומר, מצפים לכם יותר אתגרים ויותר אחריות במהלך הלימודים. תכנית הלימודים תהיה כרוכה גם בהרבה קריאה עצמאית כהכנה לקראת התואר. זה אומר שאתם צריכים להיות בעלי מוטיבציה עצמית נלהבת לגבי החומר שאתם לומדים.

האם אתם מוכנים לעוד שנה (או יותר) של מחקר באוניברסיטה?

אם סיימתם רק שלוש שנים של עבודה לתואר שני, יתכן שאתם קצת שחוקים, ולא תהיו מסוגלים להתמודד עם המאמצים הכרוכים בעבודת מחקר נוספת. זכרו כי אינכם צריכים להתחיל את התואר מיד. התחילו אותו רק לאחר שתהיו משוכנעים שתחום המשפטים הוא המקצוע בו אתם רוצים להתפתח על מנת להשיג קריירה משגשגת בתחום.

תקופה בעבודה תעזור לכם לקחת הפסקה מהלימודים ולחדד את המטרות שלכם

אתם יכולים אפילו להציב את עצמכם במצב טוב יותר על מנת להרשות לעצמכם להירשם ללימודי תואר שני.