אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

5 טיפים לבחירת נעלי צעד ראשון

נעלי ילדים

נעלי ילדיםהילד פוצח בצעדים ראשונים? מזל טוב! ממש בקרוב, כשירגיש בטוח, הוא יתרגל הליכה גם על מדרכות ומשטחים ציבוריים, איך תוכלו לבחור נעלי צעד ראשון מתאימות? 5 עצות זהב, לגזור ולשמור!

הטיפ הראשון:  המתינו, לא קונים נעלי צעד ראשון עם הצעד הראשון

הצעד הראשון הוא רק שם גנרי לתקופת ההליכה הראשונה של הילד. תקופה זו מאופיינת בחוסר יציבות רבה, שמביאה לנפילות, הליכה איטית יותר, עדיין נדרשת לתמיכה רבה. אין ספק, שהצעדים הראשונים מביאים להתלהבות רבה, אך בשלב הראשון, חשוב לעודד הליכה יחפה, וכמה שיותר, ניתן כמובן, להיעזר בנעלי טרום הליכה, שהן מעין גרביים עבות עם סוליה מונעת החלקה, והן בהחלט ייתנו מענה לתקופה, בה הילד עדיין נזקק לתמיכה.

מתי כן לרכוש נעליי צעד ראשון?

המתינה כתקופה בת חודש וחצי או חודשיים, בה הילד המשיך לתרגל את הליכתו, אחיזתו בקרקע התהדקה, והוא חש ביטחון גבוה ביותר, זה גם הזמן, שאתם תרצו להרחיב את האופציות העומדות לרשותו, מלבד מדרכות בפארקים ומגרשי משחקים.

הטיפ השני: הגיעו למקום למדידה

הפעם הראשונה, שילדכם ינעל נעלי צעד ראשון תהיה מוזרה לו. ולו בשל התחושה העוטפת את הרגל. תחושה, שהוא פחות רגיל אליה, גם אם התהלך עם גרביים או נעלי טרום הליכה. צפו להתנגדות, או אולי לפחד, אך אל תחששו. בפעמים הראשונות, הילד יקפל את אצבעותיו, ואף יאבד מאחיזתו בשל מנח זה, אך אל דאגה, עם הזמן הוא יתרגל לתנאים החדשים, וישפר את הליכתו.
חשוב להגיע למקום פיזי ולמדוד את מידת הרגל של הילד. חשוב להתאים נעלי צעד ראשון בדיוק למידת הילד, ולא מידה אחת יותר, מדובר על עניין של בטיחות ונוחות.

הטיפ השלישי: בחרו בנעל רכה

תפקידן של נעלי צעד ראשון היא לדמות עד כמה שניתן הליכה יחפה, לכן חשוב לבחור נעליים בעלות סוליה רכה. מהו מדד הרכות? סוליה המתקפלת ונסגרת כמו צדפה. חומר הסוליה עשוי מגומי גמיש, ובעל חספוס בתחתית למניעת החלקה.

הטיפ הרביעי: בחרו בנעל קלה

נעלי צעד ראשון, הן למעשה הנעליים הראשונות, שינעל ילדכם, חשוב לבחור בנעל קלה, המורכבת מחומרים טבעיים, עור או בד, שתאפשר הסתגלות נוחה ומהירה.

הטיפ החמישי: הקפידו על נעל, המתאימה לרוחב כף הרגל
ישנם ילדים בעלי מבנה כף רגל רחב, וישנם ילדים בעלי מבנה כף רגל צר, גם אם ניתן לזהות זאת, הרי לא כל דגם יתאים לכל ילד. אם ילדכם התברך בכף רגל רחבה, העדיפו נעליים עם כיוונון עליון ותחתון, המאפשר פתיחה וסגירה בסקוץ", אם ילדכם התברך בכף רגל צרה, העדיפו נעל סגורה מובנית, השומרות על אצבעות כפות הרגליים בצורה הרמטית.(במידה ומדובר בסנדלים)