אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

חיפוי קירות חוץ אלומיניום – כל מה שחייב לדעת

עד לפני מספר שנים נהוג היה לחפות מבנים באמצעות שימוש בחומרים מסורתיים בבנייה כמו בטון, אבן אפילו שיש. ככל שהזמן עובר, נעשים עוד ועוד שינויים כאשר אחד המוצרים היותר פופולארים בעשור האחרון הוא חיפוי קירות חוץ אלומיניום. למעשה, ניתן לחפות כל מבנה בחיפוי העשוי אך ורק מאלומיניום או לשלב את החיפוי עם אלומיניום וזכוכית, מה שנקרא גם קירות מסך. 

מה מיוחד בחיפוי קירות חוץ אלומיניום?

קודם כל אם מסתכלים על הייחודיות שלהם מבחינה עיצובית, מדובר בסוג של אמנות בבנייה. המבנים האלה כל כך יפים מבחינה ארכיטקטורית והם מרשימים באופן ייחודי ויוצא דופן. הבנייה מאופיינת במודרניות חסרת פשרות המייצרת פרויקטים מדויקים, נקיים ומרשימים. בנוסף, בהיבט הפרקטי, השילוב בין אלומיניום לבין זכוכית מייצר חיפוי עמיד וחזק לאורך השנים. אין צורך בתחזוקה מיוחדת, אין צורך בשימור של החיפוי, ניקיון או כל דבר אחר. מבחינת האיטום, חיפוי אלומיניום מאפשר למנוע חדירה של מים ולחות, ככה שהקירות הפנימיים נשמרים מאוד וככה גם ערך הנכס נשמר לאורך השנים, בין אם מדובר בגורד שחקים עם דירות יוקרה ובין אם במבנה ובו משרדים. גם מבחינת הבידוד, ניתן להנות מנוחות תרמית אופטימלית ולהפחית משמעותית את השימוש בחשמל לצורכי קירור, חימום ותאורה.

איך מתכננים חיפוי קירות חוץ?

בעיקרון תהליך התכנון הוא חלק בלתי נפרד מעבודתו של האדריכל, אך כן כדאי להתייעץ עם קבלן מקצועי מהתחום שיידע להתאים למאפייני המבנה, למיקום הגיאוגרפי ולשילוב העיצובי בו את החיפוי המושלם. יש היום חברות מקצועיות שעוסקות בתחום החיפויים וכך תוכלו להתאים את החיפוי לצרכים של המבנה ולתקציב העומד ברשותכם.