אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

האוטו לא מניע? מה אפשר לעשות?

בעולם המודרני בו אנחנו חיים – התרגלנו לכך שכלי רכב מהווים חשיבות עצומה ועליונה באורח החיים שלנו. האוטו, משמש אותנו להגיע ממקום למקום, ועוזר לנו לעמוד למעשה בלוח הזמנים הצפוף והעמוס איתו אנחנו מתמודדים – החל מנסיעות הלוך וחזור לעבודה בכל יום, הסעה של הילדים לגני הילדים ולבתי הספר, נסיעות לכל סידור או קניה בסופר שאנחנו צריכים לעשות ביום יום וכדומה. אולם, אנשים רבים עשויים להתמודד עם סיטואציה לא נעימה, בה הם ינסו להתניע את הרכב והאוטו לא מניע, ללא כל מושג של מה השתבש ברכבם . במרב המקרים, מדובר על המצבר, ובשורות הבאות נסביר לכם בדיוק למה.

בתור התחלה – מה זה מצבר

מצבר הוא הרכיב בכלי הרכב שלנו שאחראי על כל פונקציית החשמל באוטו שלנו. למעשה, מדובר על מעין סוללה, שאחראית על כל הפעולות החשמליות ברכב – אורות הרכב, אורות פנימיים, והכי חשוב מבינהם – התנעה של כלי הרכב. ולכן במקרה שהרכב שלנו לא מניע, ייתכן כי נצטרך לבצע החלפת מצבר בכלי הרכב שבראשותנו. בלי המצבר אי אפשר לבצע מגוון רחב של פעולות ברכב ולמעשה ליסוע איתו ממקום למקום, שכן ללא מצבר הרכב לא מתניע, ללא מצבר החלונות של הרכב לא יכולים להיסגר ולהיפתח, ללא מצבר לא ניתן להאזין למוזיקה ולרדיו, ללא מצבר, אי אפשר להפעיל את הוישרים ועוד…

כל כמה זמן המצבר ברכב שלנו עשוי להתקלקל?

באופן כללי, אין תשובה חד משמעית אשר ניתן לספק לשאלה זו, שכן, כל אורך חיים של מצבר בכלי רכב תלוי באינספור פרמטרים ומדדים שונים, זאת לדוגמת – סוג המצבר, איכות המצבר, כמה שימוש נעשה ברכב, סוג הדלק שנעשה בו שימוש בכלי הרכב, ועוד פרמטרים רבים שונים. אולם, כאשר מדובר על מצברים איכותיים, ועל כלי רכב ממוצע אשר עושה שימוש בדלק מסוג בנזין, ניתן להגיד כי אורך החיים הממוצע של מצבר בכלי רכב כזה עשוי להיות בערך שלוש שנים. במידה שכלי הרכב שבידכם לא מניע, ופרק הזמן שחלף מהחלפת המצבר האחרונה הוא בממוצע שלוש שנים, בסבירות גבוהה הסיבה שהרכב לא מניע זה כי מצבר הרכב נהרס. בכל אופן, אם אתם תקועים ולא יכולים להתניע את הרכב שלכם בגלל מצבר תקול או מצבר שעבר זמנו, או בשל העובדה שהשארתם את האורות דלוקים לילה שלם, מה שאתם בעצם יכולים לעשות הוא לפנות לחברה מקצועית, שתגיע עד למיקום בו אתם תקועים ואיש המקצוע יחליף עבורכם את המצבר, כך שתוכלו להמשיך את היום שלכם, בדיוק מהנקודה בה הוא נעצר. כמובן, שאם אתם מזהים כל מיני סימנים המעידים על כך שהמצבר עומד להיגמר, מומלץ שלא לחכות ולהקדים ”תרופה למכה“ כלומר לבדוק את המצבר לפני שהוא נגמר ולהחליפו במידת הצורך.