אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

אילו פעילויות משפחתיות תוכלו לעשות בלי לצאת מהבית?

למרות שיש המון אטרקציות ופעילויות שאפשר לעשות עם הילדים, רובן דורשות התארגנות מוקדמת, היערכות במטרה לצאת מהבית, מה גם שרוב הפעילויות עולות לא מעט כסף. בין אם זה משחק באולינג, חדר בריכה, יציאה אל חוף הים או אפילו טיול, עלינו להשקיע מחשבה, זמן ואנרגיה בכל אחת ואחת מהפעילויות. אז אם לכם כוח לצאת, אם מזג האוויר מעאפן או שפשוט עבר עליכם לילה לבן או חצי לבן עם הבייבי, הנה כמה פעילויות משפחתיות שאפשר לעשות מבלי לצאת מהבית.

מוציאים אנרגיה ואז נחים

אז זה נכון שקצת קשה להפוך את הסלון למסלול נינג‘ה, אבל בהחלט אפשר לארגן מסלול מכשולים נחמד. הספה יכולה להיות מזרן לגלגולים, החישוקים מסלול קפיצה, כדור הפילטיס שזרוק בסלון סתם כך יכול להיקלע לסל דמיוני, ובגדול, כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להפעיל את היצירתיות. תוך כמה דקות בודדות הילדים התעייפות ואתם יכולים להתחיל לחפש עבורם סדרות מומלצות בנטפליקס. כעת יהיו לכם כמה דקות פנויות לשים את הרגליים למעלה, להכין לעצמכם כוס קפה או לסגור כמה מיילים שיפנו לכם יותר זמן מחר במשרד.

אפיה בישול ומה שביניהם

זה בדיוק הזמן להיכנס למטבח ולהכין משהו נחמד עם הילדים. לא תאמינו מה אפשר להכין עם הילדים במטבח. החל מכדורי שוקולד לילדים קטנים יותר, דרך בצק של פיצה לחבר‘ה הקצת יותר גדולים ועד גלידה ביתית מעולה שאף אחד לא יוכל לעמוד בפניה ואפילו שאין בה טיפה אחת של סוכר. כל מה שאתם צריכים לעשות זה לחפש מתכונים מגניבים לילדים, לדאוג שיש לכם את כל המצרכים ואם לא אז בשביל מה יש שכנים? ופשוט להיכנס למטבח.

משחקים שאפשר להמציא ברגע

אז נכון, ארון המשחקים די מלא והסלון נראה כמו אחרי מלחמה, ואתם כל מה שאתם רוצים זה לנוח. אבל מה לעשות? הורות ומנוחה זה לא שילוב משמיים ולכן, יש את המשחקים האלה שפשוט אפשר לשלוף בשניה. הנה כמה רעיונות נחמדים שיפתיעו אפילו את הילדים הכי מתוחכמים בקהל…

  • חפש אותה – כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להחביא חפץ שהילדים אוהבים ממש ממש טוב ולשווק להם את המשחק, כמשחק השנה. עכשיו, יקח להם זמן למצוא את זה כמובן אבל אפשר לעזור להם עם קצת רמזים.
  • לומדים אנגלית- תוכלו להגיד כל מיני מילים בשפה האנגלית והם אלה שצריכים ”לגעת במילים“. למשל, תגידו Blue והם צריכים לגעת בחפץ כחול, תגידו Bathtub והם צריכים לגעת באמבטיה, תגידו Milk והם צריכים לחפש במקרר את החלב וכן הלאה.
  • חידות – חידות של חיות זה אחלה של משחק. כל מה שאתם צריכים לעשות זה לתאר את החיה בלי להגיד את השם שלה והילדים שלכם צריכים לנחש. למשל: ”אני חברו הטוב ביותר של האדם“ (כלב). דוגמא נוספת: ”חייתי לפני מלא שנים ואני כבר לא קיים בכלל בעולם הזה“. ”בכל זאת ילדים אוהבים אותי ואני סופר מפחיד“ (דינוזאור).

הוציאו החוצה את ארון היצירות

זה באמת משהו כיפי וקל שיש אותו בכל בית. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לפרוס איזו מגבת ענקית או סדין ולהוציא אליו את כל היצירות שיש לכם בבית ולאפשר לילדים ליצור מה ואיך שבא להם. הוציאו את הגועש וצבעי הידיים, את הפלסטלינה והבצק, את חוברו הצביעה והטושים, כל מה שיש יכול להיות נפלא ולהעסיק את הילדים ללא מעט זמן.