אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

פרידה מכלב

כל פרידה מדמות אהובה ומשמעותית היא פרידה קשה מאד שצריך להתכונן לקראתה. כך הדבר גם כשמדובר בפרידה מכלב האהוב שהיווה חלק בלתי נפרד מהמשפחה במשך תקופה לא קצרה. לא רק הילדים או בני הנוער שבמשפחה יצטרכו זמן לעכל ולהבין את הבשורה אודות הפרידה אלא גם המבוגרים. אלה רגשות שכל אדם חש אותם בצורה אחרת ושונה ולכן חשוב להקדיש זמן כדי להביע אותם, להבין אותם וכמובן לקחת בחשבון שכל אדם מגיב אחרת ויש אנשים שקל או קשה להם יותר או פחות להתמודד עם מה שיגיע לאחר שהכלב האהוב שלהם יעזוב את העולם.

 

מה יכולה לכלול פרידה מכלב אהוב?

לכל אדם ולכל משפחה יהיה מה שיקל עליהם עם ההתמודדות בעת הזמן להיפרד מהכלב. הילדים יכולים לכתוב מכתב או לצייר ציור, חשוב מאד לנצל כל דקה אחרונה בחייו של הכלב כדי לשחק איתו ולהיות איתו כמה שיותר ויש אנשים שמזמינים מראש חלקה במקום שהוא בית קברות לחיות על מנת לקבור בו את הכלב וכך יהיה להם לאן להגיע ולהביע את הגעגועים והכאב שהם חשים בשל לכתו של הכלב לעולמו. מי שמנהל בית עלמין לחיות מחמד מודע לרגישות שבה עליו להתנהל מול המשפחות והבעלים וללא ספק הם עשויים למצוא לא מעט נחמה באפשרות הזאת. לא בכדי קבורת חיות המחמד הפכה לאפשרות מקובלת ופופולרית.

 

החשיבות של קבורת הכלב

הקבר או המצבה של הכלב הופכים למיקום החדש שלו בעולם לאחר שבגופו וברוחו הוא כבר לא נמצא. כך יש לבני המשפחה מקום להגיע אליו, להתייחד עם הזיכרונות שיש מהחיים איתו, לחשוב עליו ואפילו לדבר איתו. כך הרבה יותר קל להם לשמור ולנצור אותו בזיכרון ובלב לנצח נצחים. מי שמנהל בית עלמין שמיועד לחיות מחמד יידע שאנשים מגיעים לביקור הקבר של הכלב כאשר הם עצובים, שבורים ומתגעגעים ויעשה כל שביכולתו שהמזכרת הגשמית שלהם מהכלב תהיה תמיד זמינה עבורם, נקייה, יפה ומזמינה וכמובן שתייצג בדיוק את מה ואת מי שהכלב היווה עבורם בעודו בחיים.