אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

 האם ניתן למנוע נסיגת חניכיים?

נסיגת חניכיים היא תופעה רפואית אשר יכולה להתרחש ממספר סיבות כגון – צחצוח שיניים בצורה חזקה ואגרסיבית מידי, ונוספים. למרות זאת, הסיבה הנפוצה ביותר כיום לנסיגת חניכיים הינה נסיגה אשר מתרחשת כתוצרה ממחלות שונות בחניכיים. לרוב לא מדובר על בעיה רפואית אשר מצריכה התייחסות או טיפול כלשהו, אולם, ישנם מספר מקרים חריגים בהם מתפתחת נסיגת חניכיים אשר אסור לנו להתעלם ממנה בכל צורה.

רקע על נסיגת חניכיים – מהי נסיגת חניכיים, מה נובעת נסיגת חניכיים, וכיצד עלינו לפעול במצב שבו מתגלה נסיגת חניכיים אצלנו או אצל אחד מהקרובים שלנו?

ישנה הסכמה רווחת על כך שמבנה הפה והנראות האסתטית של מערכת הפה שלנו היא מעין כרטיס ביקור שלנו בתור בני אדם, בטח שמבחינה אסתטית. על אף התפתחות עולם רפואת השיניים בצורה קיצונית במהלך השנים האחרונות, זאת כאשר ישנם חידושים טכנולוגיים רפואיים רבים בעולם רפואת השיניים כגון השתלת שיניים ממוחשבות, ועוד רבים, עדיין שמירה על טיפול נאות והיגיינה של מערכת הפה, היא הצעד שיוכל למנוע את התפתחות המחלות השונות, כאשר נסיגת חניכיים היא אחת מהדוגמאות הנפוצות לכך. נסיגת חניכיים היא תופעה רפואית אשר חלה ומתרחשת אצל חלק נכבד ורחב מהאוכלוסייה בעולם, כאשר אין קשר ישיר בין גיל לבין נסיעת חניכיים, וניתן למצוא תופעה זו בקרב מבוגרים, ילדים צעירים, וגם בגילאי נוער. להלן מספר סיבות פופולאריות להופעת נסיגת חניכיים אצל בני אדם:

  • מחלות חניכיים מחלות חניכיים שונות מופיעות לרוב בשל הזנחה סיסטמטית של האסתטיקה של חלל הפה, דבר אשר גורף הצטברות ישירה של חיידקים, אבנית, ונוספים. הצטברות זו יכולה לגרום בסופו של דבר תגובה דלקתית, אשר בטווח הרחוק יכולה לפגוע בצורה ישירה ברקמות השונות בחניכיים אשר תומכות בשיניים שלנו.
  • צחצוח אגרסיבי צחצוח חזק מידי ואגרסיבי של השיניים יכול להוביל לטראומה במערכת הפה ולנסיגה של החניכיים. שימוש במברשת שיניים רכה יותר ובשיטת צחצוח עדינה יותר יכולה לפתור את הבעיה לרוב. מומלץ מאוד לצחצח את השיניים שלכם באמצעות מברשת שיניים רכה, זה מצוין על גבי המברשת. בנוסף, ההמלצה הינה לבחור בצחצוח עדין עם תנועות סיבוביות רכות. כדאי להקפיד לנקות את השיניים, עם קיסם אורטודנטי לפני שמתחילים לצחצח. אם ניתן, מומלץ לצחצח את השיניים אחרי כל ארוחה ואם לא אז פעמיים ביום בצורה יסודית.
  • גיל ישנו קשר ישיר בין הזדקנות לבין שחיקה טבעית של החניכיים אשר מובילה בסופו של דבר לנסיגה שלהן. שמירה על השיניים לאורך השנים, ניקיון השיניים, הגעה אל שיננית באופן קבוע כל כמה חודשים, על פי הצורך, אלו ועוד יסייעו לשמור על החניכיים שלכם וגם על השיניים.

איך בוחרים רופא שיניים לטיפול בבעיות חניכיים כמו נסיכת חניכיים?

בהיותכם בוחרים רופא שיניים, כדאי לשים דגש על רמת המקצועיות של רופא השיניים. חשוב לבחור רופא שיניים בצורה קפדנית ולהיעזר בהמלצות של אנשים שאתם מכירים. בנוסף, תוכלו להשוות בין כמה רופאי שיניים דרך רשת האינטרנט. בדקו את המוניטין והשם של רופא השיניים, התרשמו ממנו בעצמכם בביקור הראשון, שימו לב למכשור ולציוד הטכנולוגי בו הרופא עושה שימוש, התרשמו גם מהצוות ומהניקיון והאתסטיקה של המרפאה. תמיד כדאי לבחור רופא שיניים בהתאם לאזור המגורים שלכם, אבל כמובן שזה לא חובה ואם יש רופא שיניים מקצוען ששווה את הנסיעה, לכו על זה. שימו לב כי מחירים נמוכים בטיפולי שיניים אמורים להעלות חשד.

עוד בנושא:
פופולארי באתר: