אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

יבוא כלבים גזעיים לישראל – כל מה שחשוב לדעת

יבוא כלבים גזעיים לישראל מוגבל. הסיבה לכך היא החשש שחלק מהגזעים עלולים להכניס מחלות חדשות לארץ.

למשרד החקלאות, רווחת בעלי החיים ופיתוח הכפר הישראלי יש רשימה של כלבים גזעיים המותרים לייבוא. כלבים חייבים להיות בני שלושה חודשים לפחות, בעלי תעודת בריאות בינלאומית ולהיות נקיים מכל מחלה זיהומית או טפילים.

גזעי כלבים גזעיים המותרים ליבוא לישראל:

– לברדור רטריבר

– גולדן רטריבר

– כלבי רועה גרמני

– מאלמוטס אלסקה

משרד החקלאות הישראלי מתיר יבוא של כלבים גזעיים לישראל כבר למעלה מעשור.

ישראל נחשבת לאחת המדינות הידידותיות ביותר לכלבים בעולם עם כחצי מיליון כלבים המתגוררים בישראל.

יבוא כלבים גזעיים לישראל מוסדר על ידי משרד החקלאות הישראלי ומותר כל עוד הם אינם מסוכנים או מהווים סיכון בריאותי.

יבוא כלבים גזעיים לישראל מוסדר בחוק. כלבים המובאים לישראל חייבים להיות מחוסנים נגד כלבת ובעלי תעודת בריאות תקינה שהונפקה על ידי וטרינר רשמי במדינת מולדתם. אסור לייבא גזעים ממדינות שבהן התפרצויות כלבת או ממדינות שאינן עומדות בתקנים הישראליים לרווחת בעלי חיים.

כלבים היפואלרגניים

ישנם גזעי כלבים רבים הנחשבים לכלב היפואלרגני. לגזעים אלו רמת אלרגן נמוכה, מה שאומר שהם מייצרים פחות קשקשים, רוק ושתן. רשימה זו כוללת:

החוק בישראל הוא שכל הכלבים הגזעיים חייבים ביבוא מחו"ל.

משרד החקלאות ופיתוח הכפר הישראלי הוציא תקנה לפיה לא ניתן להכניס לארץ כל כלב שלא נולד על אדמת ישראל ללא היתר. תקנה זו הוקמה כדי למנוע את החדרת כלבת, מחלת כלבים ומחלות זיהומיות אחרות לארץ.

בישראל יש הרבה אנשים עם אלרגיות ואסטמה. לכן אנשים רבים בוחרים לקנות כלבים היפואלרגניים.

לגזעים אלה של כלבים יש פחות שיער ומייצרים פחות קשקשים מגזעי כלבים אחרים. משמעות הדבר היא כי הם נוטים פחות לעורר אלרגיות ואסטמה אצל בעליהם.

ייבוא כלבים לישראל

לא ניתן לייבא כלב גזעי לישראל מבלי לעבור בערוצים המתאימים ולקבל אישור יבוא ממשרד החקלאות.

משרד החקלאות אחראי על מתן היתרים ליבוא בעלי חיים לישראל. הם אחראים להבטיח שבעלי חיים מיובאים לא יסכנו את בריאות הציבור או ישפיעו לרעה על אוכלוסיית בעלי החיים במדינה.

על מנת לקבל אישור, עליכם להוכיח שהכלב שלכם אינו מהווה איום על בריאות הציבור ושאין לו מחלות מדבקות כלשהן. אתם גם צריכים להוכיח שהכלב שלכם לא יהווה נטל על אוכלוסיית בעלי החיים בישראל.

ייבוא כלב לישראל הוא תהליך מורכב, והוא עלול להיות יקר. עלות התהליך תלויה בארץ המוצא, סוג הכלב שאתם מייבאים וגילו.

הצעד הראשון הוא לוודא שהכלב שלכם כשיר ליבוא. תצטרכו לספק מסמכים המוכיחים שחיית המחמד שלכם חוסנה נגד כלבת לפחות 30 יום לפני ההגעה לישראל. אם כלבכם נולד מחוץ לישראל, תצטרכו לספק גם אישור מוטרינר ישראלי המאשר כי הוא טופל נגד טפילים וקרציות תוך חצי שנה לפני הגעתו לישראל.

השלב השני הוא למצוא וטרינר מורשה שיוציא תצהיר שלפיו אין לחיית המחמד שלך סימני מחלה או מחלות מדבקות (אם הגיעה או לאחר שהגיעה)

משרד החקלאות אחראי על מתן רישיונות יבוא לכלבים גזעיים. התהליך כולל מתן תעודה וטרינרית, העתק אילן היוחסין של הכלב ודרכונו הווטרינרי.

התהליך עשוי להימשך עד 3 חודשים מאחר והוא טעון אישור מהמשרד ומהרבנות הראשית לישראל.