אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

מתי צריך לפנות לתהליך של תיווך בינלאומי?

המצב הפוליטי והביטחוני במדינת ישראל הוא תמיד מצב מהמורכבים ומהמסובכים שיש בעולם כולו, ישראל היא מעין הר געש, שיכול להתפרץ ולהתפוצץ בכל רגע נתון של ממש. בין אם מדובר על סוגיות ביטחוניות מבחינה פנימית, סוגיות ביטחוניות מול השכנים שלנו, וכמובן, שכל אלה גוררים איתם גם השפעות ישירות על המצב של מדינת ישראל מול מדינות העולם השונות. על מנת לשמור על סדר יום תקין אל מול מדינות העולם הרבות, חלקן מדינות אשר נמצאות ביחסים טובים מול מדינת ישראל, ואף מסייעות לעתים רבות למדינת ישראל, עלינו לבצע לעת עתה תיווך בינלאומי, זאת על מנת לפתור סכסוכים, לייצר הסכמים מדינתיים שיסייעו לכל צד, ועל מנת לשמור על האינטרס הישראלי מול מדינות העולם. מומחה לביטחון לאומי, הוא אחד האנשים שיכולים לסייע בתהליך של תיווך לאומי.

מי הוא מומחה לביטחון לאומי?

מומחה לביטחון לאומי הוא אחד האנשים החשובים ביותר בדרגות הפוליטיות והביטחוניות במדינת ישראל, אחד מהמומחים הגדולים שקיימים במדינת ישראל לביטחון לאומי הוא גיורא איילנד. מדובר על אדם שעובד יד ביד עם ראש הממשלה, עם שרים בכירים, עם שרי הקבינט, ועוד. בסופו של דבר, מומחה לביטחון לאומי הוא אדם שנבחר בשל הניסיון הרב שצבר, גם מבחינה צבאית, אך גם מבחינה מדינית. בשל הניסיון הרב שצבר, המומחה לביטחון לאומי יכול לסייע רבות בתהליכים של תיווך בין מדינות שונות, זאת כאשר המומחה לביטחון לאומי יודע מה הוא האינסטרס הגדול ביותר של מדינת ישראל, כיצד ניתן להשיג את הבטחת קיום האינטרס הישראל מול מדינות העולם, ואילו פשרות ניתן לבצע על מנת להבטיח את טובת ישראל. על מנת לבצע תיווך בינלאומי טוב, כל מדינה חייבת מומחה לביטחון לאומי.

באילו תחומים נוספים יכול לסייע מומחה לביטחון לאומי

בהיותנו בוחרים מומחה לביטחון לאומי לתהליך כזה או אחר, עלינו להכיר במידה רבה את הידע ואת הניסיון שצבר במהלך השנים. יש סוגים שונים של ביטחוניסטיים לאומיים כאשר חלקם מתעסקים גם בתחום של לוחמת סייבר במטרה להגן מפני מתקפות מהסוג הזה. בנוסף, מומחים יודעים במצבים מסוימים גם להגן על מתקני תשתית חשובים במדינת ישראל, להגן על הגבולות ומפני סכסוכי גבולות שנוצרים בין ישראל לבין השכנות הערביות שלה. מומחה לביטחון לאומי מתמחה בבניית אסטרטגיה צבאית, ניהול משאות ומתנים מדיניים, ניהול משברים מסוגים שונים והתייחסות במצבי לחץ ומצבי חירום בצורה הטובה, המקצועית והיסודית ביותר. יחד עם זאת, יש מומחים שהתפקיד שלהם הוא גם לנהל את תקציב הבטחון והרכש הבטחוני, להתעסק עם תחום המודיעון, לייעץ לחברות בתחום הביטחון ולסייע במצבים של משברים לאומיים תוך כתיבת חוות דעת מקצועיות בכל תחום שהוא שצויין לעיל.