אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

פתרון טבעי להשמנה

אנשים רבים חושבים שהם יכולים לרזות ולהוריד מעט ממשקל הגוף שלהם אך אין זה פשוט. מדובר באימוץ לא מעט שינויים בהרגלי החיים ולכן יש קושי גדול לעמוד במטרה זו. לא מעט אנשים מחפשים דרכים מגוונות להצליח להוריד במשקל ולהרזות ולא בוחלים באמצעים או בפתרונות שהם מוצאים אם במאמרים מקצועיים כאלה ואחרים ואם דרך אנשי מקצוע שעוסקים במגוון תחומים שקשורים לגוף ונפש ומציעים רעיונות שיכולים להיות יעילים. גם עולם הרפואה המשלימה נכנס לעולם ההרזיה ומוצעים דרכו לא מעט פתרונות טבעיים לאנשים שבאמת כבר ניסו הכל ומרגישים שהם לא מצליחים להוריד במשקל כמו שהם רוצים או חושבים שהם צריכים. נשאלת השאלה – מה נחשב בתוך פתרון טבעי להשמנה ומתי באמת יש צורך בהתערבות של הרפואה המשלימה?

מה מציעה הרפואה המשלימה למי שרוצה להוריד במשקל?

כיום יש לא מעט טיפולים במסגרת הרפואה המשלימה שיכולים להיות רלוונטיים ומתאימים להורדה במשקל והרזיה. כך למשל יש אפשרות להרכיב תפריט תזונה אישי המבוסס על התאמה לכל אדם בנפרד ולכן יסייע לו להגיע ליעדים הבריאותיים שלו ולמטרות שהוא רוצה להשיג בכל מה שקשור לגוף שלו. אפשרות נוספת היא רקיחה של תמיסות שגם הן תהיינה מותאמות אישית לכל מטופל ומטופל והן תהיינה מורכבים מרכיבים, מיצויים ותמציות של צמחי מרפא או כאלה שיש להם סגולות לסייע בהורדה במשקל והרזיה. גם הדיקור הוא חלק מהותי של רפואה טבעית והוא יכול להביא שינויים בפעולות שמבצעת מערכת העיכול וכך לגרום לה להיות יעילה יותר.

למה כדאי לפנות לרפואה המשלימה לצרכי הרזיה?

יש מי שלא בוטח באפשרויות שמציעה הרפואה הקונבנציונלית במגוון רחב של בעיות או תופעות ולכן מעדיף לפנות לרפואה האלטרנטיבית ולבחון מה היא מציעה לו ולמצב הבריאותי שבו הוא נמצא. על דבר אחד אין עוררין והוא שגם אם הניסיונות עם פעולות או טיפולים של הרפואה המשלימה לא פועלים – לא יהיה בהם שום נזק שייגרם, זאת בניגוד לרפואה המערבית המוכרת שבה בהחלט תרופה יכולה שלא לסייע לבעיה שבגינה היא ניתנה אך היא יכולה להסב נזק משני לאיבר אחר בגוף או לפעולה שעד כה הייתה תקינה. ברגע שיש אפשרות נוספת למגוון של טיפולים שיכולים להתברר כיעילים ועוזרים – הרי שאין מה להפסיד וכדאי מאד לנסות אותם. מכיוון שלרפואה אין פתרון להרזיה מלבד ניתוחים או פעולות כירורגיות מורכבות – הרי שפתרונות טבעיים להרזיה יכולים להיות נכונים, יעילים וכאלה שיביאו איתם את הבשורה הרצויה.

כשהרפואה הטבעית מסייעת למטופלים רבים

כיום כבר לא מדובר באלטרנטיבה לרפואה המערבית ויש הרבה מאד אנשים שנותנים את אמונים ברפואה הטבעית. הם מאמינים שהדרך הנכונה לרפא את הגוף והנפש היא באמצעות התבססות על עקרונות הרפואה הטבעית, הרגעת הלחץ והמתח השגרתיים, שימוש במזון במצבו הקרוב ביותר לטבעי ולא מתועש או מעובד וכמובן הימנעות מעישון, התרחקות מתרופות או חומרים כימיים שנכנסים לגוף, בחירה מודעת ומושכלת של מה עושים, בניית סדר היום והעדפת מזונות מסוימים על פני אחרים. רבים מטיפולי הרפואה הטבעית מיועדים להשקטת הנפש מתוך ראייה שהגוף והנפש חד הם ועל מנת לסייע לאחד לעמוד במשימות שלו, כמו להרזות למשל, צריך גם השני להיות רגוע ונכון לשינוי עמוק ומהותי. בדרך זו אפשר להפחית במשקל בצורה איכותית, נכונה ובריאה בלי לוותר על מנעמי החיים ועל תחושה כללית טובה וחיובית.