אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

האם מכון אולטרסאונד פרטי טוב יותר מציבורי ?

אחד הנושאים היותר מדוברים, לא רק בישראל, אלא בעולם כולו, הוא ההבדלים הקיימים בין הרפואה הפרטית לרפואה הציבורית. באופן יחסי לעולם, ובהשוואה למדינות אחרות כמו ארצות הברית, איטליה ואפילו צרפת מצבנו טוב מאוד, ועדיין לרפואה הפרטית יש הרבה מאוד מה ללמוד ולהשתפר. קיימים הבדלים בהיבט של רופאים מומחים, הגעה לשירותים חיצוניים כמו מכון אולטרסאונד פרטי לעומת ציבורי, המתנה לניתוחים ועוד. בשורה התחתונה יש כמה יתרונות לבחירת מכון פרטי על פני ציבורי.

יותר זמינות פחות המתנה

שצריכים לקבוע תור לביצוע בדיקת ct לב למשל, בדיקת חשובה ואפילו קריטית במכון ציבורי או בבית חולים, לרוב נצטרך להמתין המון זמן עד שנוכל לבצע את הבדיקה עצמה. לא רק שנצטרך להמתין זמן לא מבוטל, אלא גם שבזמן התור שלנו, נצטרך גם להמתין, לפעמים אפילו מעל שעה.

שירותיות אדיבות ושקיפות אל מול התהליך

אם משווים מכונים ציבוריים, לא רק מכוני אולטרסאונד, אלא מכונים מסוגים שונים לביצוע מגוון של בדיקות, מגלים כי רמת השחיקה של הצוות הרבה פחות גבוהה וזו גם הסיבה שהשירות שהמטופלים מקבלים הרבה יותר טוב ואיכותי.

אז איך ניתן להגיע למכון אולטרסאונד פרטי לבדיקה?

בעיקרון,  יש שתי אפשרויות. אפשרות אחת היא ליצור קשר עם קופת החולים ולבקש הפניה מהרופא המטפל שלכם וטופס 17. לאחר מכן, תוכלו לקבוע תור מול המכון הפרטי ולבצע את הבדיקה. לעתים תצטרכו לשלם חלק מהבדיקה, לעתים כלל לא, זה מאוד תלוי בביטוח שיש לכם והסכום שאתם משלמים. אפשרות שניה היא לפנות לביטוח הפרטי שלכם, לקבוע את התור באופן פרטי ולבקש לאחר התשלום החזר מהביטוח הפרטי.