אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

משכנתא הפוכה – מהי ולמי זה מתאים?

כשמדברים על משכנתא הפוכה, אזי שהכוונה היא בעצם לקיחת סוג של הלוואה, אשר נותנת לנו אפשרות לקחת את הנכס, ולשעבד אותו תמורה להטבות כספיות שונות. בשונה מאיך שמשכנתא רגילה מתבצעת, אשר ניתנת לטובת אלו שמעוניינים לרכוש בית בדרך כלל, משכנתא הפוכה היא ממש סוג של הלוואה לכל דבר ועניין. משכנתא הפוכה היא משכנתא אשר משמשת בדרך כלל את האוכלוסיות המבוגרות, כלומר את בני ה60 ויותר, שכבר מחזיקים בידיים שלהם נכס אחד או יותר. בעצם ניתן להשוות את המשכנתא הזו לסוג של מתן סיוע לאנשים מבוגרים, שיכולים לקבל כסף לכל דבר, תמורה לחלקים מהנכס שהם מחזיקים בידיים שלהם. הכסף שאתם אנשים מקבלים, משמש למטרות רבות ומגוונות, זאת למשל כמו – הוצאות רפואיות שונות, סילוק של חובות, סיוע לילדים שלהם, ועוד. בשונה ממשכנתא רגילה, משכנתא הפוכה היא הלוואה לכל דבר שיכולה לשרת את הלווים למגוון של מצבים בחייהם.

כיצד משכנתא הפוכה ניתנת?

לפני הכל, אנו ממליצים בחום לפנות דבר ראשון לטיפול אצל יועץ משכנתא מקצועי, אדם שיכול לסייע לכם בכל תהליך קבל המשכנתא הפוכה, ולוודא כי אתם מקבלים את הדיל המשתלם ביותר, והטוב ביותר עבורכם בלבד. בסופו של דבר, המשכנתא ההפוכה היא משכנתא שניתנת על ידי גופים פיננסיים כאלה ואחרים, זאת לדוגמת חברות הביטוח השונות, בנקים, וכדומה. הנכס משמש כמעין אסמכתה לקבלת ההלוואה, ולאחר מכן סכום הכסף עשוי להיכנס ולהתקבל או בתצורה חד פעמית, או בפעימות, כפי שנחתם והוסכם בכל מקרה לגופו.

על החשיבות של יועץ משכנתאות מקצועי

כמו בכל תחום בחיים, תחום המשכנתאות ההפוכות הוא תחום של ממש, אשר כולל תחתיו בירוקרטיות רבות, וחוזים רבים מסובכים. ללא סיוע של יועץ משכנתאות מקצועי, אתם עשויים להיתקל במצבים שבהם לא תדעו מה היא העסקה הטובה ביותר, שבאה לטובתכם האישית בלבד. בין אם מדובר במשכנתא רגילה, בין אם מדובר במשכנתא הפוכה ובין אם מחזור של משכנתא קיימת, חשוב מאוד להגיע מוכנים לתהליך ולדעת לקראת מה אתם הולכים, שכן מדובר בסכומי כסף גדולים מאוד.

טיפים חשובים שכדאי לאמץ בכל הקשור לתחום המשכנתאות

  1. למדו את התחום לעומק, קראו חומר מקצועי והבינו כמה שיותר כדי שתהיו בקיאים באחת ההלוואות הכי גדולות שאתם מתכוונים לקחת בחיים שלכם.
  2. בחרו אנשי מקצוע ברמה גבוהה בין אם זה יועץ משכנתאות, עורך דין, משרד תיווך, שמאי מקרקעין אלו ילוו אתכם ברוב שלבי הקנייה או המכירה של הנכס ולכן מומלץ לקבל עליהם המלצות.
  3. אל תוותר על יועץ משכנתאות שאמור לחסוך לכם זמן יקר, בירוקרטיות מורכבות והמון כסף.
  4. אל ”תקפצו מעל הפופיק“ העדיפו נכס זול יותר בעיקר אם מדובר בדירה להשקעה, והקפידו על כך שתוכלו להחזיר את הסכום בצורה נוחה מבלי לפגוע באיכות החיים שלכם בצורה דרסטית.