אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

שואב אבק רובוטי – לבחור נכון

שואב אבק רובוטי מקל על החיים. מכשירים אלו מפחיתים את הזמן המוקדש לביצוע מטלות, אבל חשוב לבחור את הדגם המתאים לצרכים ולתקציב. לפני בחירה בשואב האבק המתאים, כדאי להבין את מגוון התכונות השונות הזמינות. יש כל כך הרבה היבטים מרשימים שמכשירים אלו יכולים לבצע, אבל לא תמיד יש צורך בכל התכונות.

כמו עם מוצרי חשמל אחרים, מומלץ לבדוק את התכונות שבהן תשתמשו בפועל, שכן ביטול הסכמה לשדרוגים יקרים יכולה לחסוך לכם סכום כסף משמעותי. אז הנה מה שאתם צריכים לקחת בחשבון כשאתם קונים שואב רובוטי, כולל התכונות החשובות.

תחכום חושי ומיפוי וירטואלי

רוב שואבי האבק הרובוטים המודרניים כוללים טכנולוגיית חיישנים לניווט בחדר, אבל חלק מהדגמים מתקדמים יותר מאחרים. לדגמים בסיסיים יש חיישני אינפרא אדום על מנת למנוע מהם להיתקל בחפצים ורהיטים ולשנות כיוון כשהם מתנגשים ברהיט, בעוד שדגמים מתוחכמים יותר ממפים חדר באמצעות סורקים מונחי לייזר או שילוב של מצלמות וחיישנים.

לשואבים הרובוטים המתקדמים האלו יש לפעמים גם "חיישני לכלוך" שמוודאים שהשטח נוקה כראוי, וניתן להוסיף מעברי ניקוי לאזורים מלוכלכים במיוחד או עתירי תנועה. חלק מהשואבים משלבים גם מיפוי מתקדם עם תכונות תזמון, שמאפשרות תכנות ניקוי חלק מהחדרים בימים מסוימים, מה שמאפשר גמישות וחופש מדהימים.

תזמון אוטומטי

לרוב שואבי האבק הרובוטים יש רכיב תזמון, כך שניתן להגדיר את המכשיר לפעולה בשעות פרטניות ביום או בשבוע, כשבני הבית בעבודה, למשל. רוב אפשרויות התזמון האלו מתבצעות באמצעות אפליקציה נלווית בטלפון החכם שלכם שמקלה על שינויים ועדכונים.

יחד עם זאת, עם דגמים מסוימים, תצטרכו לתכנת ידנית את לוח הזמנים הזה באמצעות כפתורים. חשוב להקפיד לבדוק מראש את האופן בו ממשק לוח השנה עובד על שואב האבק הרובוטי שבחרתם.

פינוי לכלוך אוטומטי

ברוב הדגמים של שואבי אבק רובוטיים, ניתן לבצע את פעולת הטאטוא, אבל יש צורך לרוקן את המכל בדיוק כמו בכל שואב אבק רגיל. יחד עם זאת, דגמים מסוימים מסלקים אוטומטית את הלכלוך לפח שלהם שממוקם בתוך בסיס הבית, והם יזכירו לכם מתי צריך לרוקן את הפח הזה.

חשוב לקחת בחשבון שדגמים אלה נוטים להיות יקרים יותר, וברוב הדגמים אפשר פשוט להוציא את פח האשפה המובנה, עם פתיחת דלת המכל, ולשפוך את הלכלוך לפח האשפה של הבית. אין זו מטלה מורכבת, אבל אם אתם מעוניינים לחסוך עוד יותר זמן וטרחה, השלכה אוטומטית היא תכונה שצריך לחפש.

האם כדאי לקנות שואב אבק רובוטי עגול או בצורת D?

רוב שואבי האבק הרובוטים מעוצבים בסגנון עגול, מכיוון שעיצוב זה מאפשר תנועה עצמאית ללא תקיעות; יחד עם זאת, היעדר פינות עשוי להקשות על כניסה לאזורים צרים או זוויות.

לרובוטים בצורת D יש מגוון חיישנים והבונוס הנוסף של היכולת להתקרב לקצוות ולפינות של הקיר, בהשוואה לדגמים המעגליים.

טיפים לבחירת שואב אבק רובוטי

  1. בדקו האם אתם מעוניינים בשואב אבק רובוטי שלוקח אבק שיערות או לכלוך, או שמא אתם מעדיפים אולי שואב אבק המשלב שטיפה. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להרים את הדברים והחפצים שמפריעים לשואב לעבוד, להפעיל אותו על תכנית שטיפה, לצאת מהבית ושאתם חוזרים הבית שלכם יהיה פשוט מבריק. אפילו אפשר להכניס את הסבון עם הריח האהוב עליכם.
  2. בררו היטב את סוגיית המחיר, שכן אין סיבה להוציא סכומי עתק על מוצר שהפך רלוונטי לכל בית.
  3. בדקו אחריות, תיקונים ותחזוקה.