אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

המדריך המלא לשמירת ותחזוקת כלי כסף

מבוא לשמירה ותחזוקה של כלי הכסף בבית שלנו

כל מי מאיתנו שמחזיק בבית, בחדר עבודה, או במשרד כלי כסף על שלל הסוגים שהם יודע חד משמעית – ישנה חשיבות עלינה וגדולה לברק הכסוף שנמצא על כלי כסף, אשר מוסיף בסופו של דבר מראה יפהפה ומרשים לכלים שלנו, דבר שבסופו של דבר מוסיף ותורם רבות לעיצוב הכולל של החדר בהם כלי הכסף הללו נמצאים. ולמרות זאת, ככל שהזמן חולף הכלים עשויים בסופו של דבר להפוך להיות שחורים יותר במראה, והצבע שלהם הופך להיות עכור ככל שהזמן חולף.

החשיבות של שמירה ותחזוקה תקינה

מעבר לעובדה שכלי כסף מוסיפים מראה ייחודי לבית או לחלל בהם הם נמצאים, בנוסף לכך  כלים רבים משמשים למטרות אספנות שונות כגון ענתיקות, אוספים עתיקים, ולעוד מטרות מגוונות ונוספות. בסופו של דבר, המראה של כלי הכסף שלכם עתיד לעבור שחיקה, זאת בשל העובדה שכסף עובר תהליך של התחמצנות – התגובה הטבעית של הכלים השונים למפגשים שלהם עם חלקיקי האוויר שנמצאים בכל מקום, ובסופו של דבר גורמים לשחיקה של המראה שלהם.

האם ניתן להחזיר את הכלים למראה המקורי והטבעי שלהם?

את כלי הכסף שלנו אנחנו יכולים כאמור להחזיר לתצורה הטבעית שלהם, עם הברק והניצוץ שאנחנו כל כך אוהבים, זאת באמצעות שורה של פעולות פשוטות לביצוע, אשר ניתנות לביצוע על ידי כל אחד לבדו ממש. על מנת להצליח להציל את הכלים שלכם בצורה עצמאית לחלוטין, אספנו לכם כאן בשורות הבאות שורה רחבה של טיפים והמלצות של מומחים לשמירה ולתחזוקה של כלי הכסף השונים שנמצאים בבית שלכם.

טיפים רלוונטיים לניקוי ותחזוקה

  • שימוש במטלית פוליבוי – מטלית לשימוש רב פעמי, שיכולה להבטיח לכם תוצאות מהירות על הכלים שלכם.
  • הימנעות ממגע במים – כדאי שלא לחשוף את המוצרים שלנו העשוויים מכסף עם מים, משום שכסף נוטה להשחיר.
  • שימוש בספריי ייעודי לניקוי מוצרי כסף, ספריי שניתן להשיג במגוון חנויות ייעודיות.
  • תחזוקה אצל איש מקצועי- ניתן אחת לתקופה, למשל אחת לשנה לקחת את כל מוצרי ותכשיטי כסף ולהעביר אותם אצל איש מקצוע לתחזוקה וניקיון.
  • קרם להברקה של כלי כסף – קרם לשימוש רב פעמים, עוד לפני שהכלים שלכם עוברים שחיקה ונהרסים. ניתן לרכוש את הקרם הזה בחנויות המתמחות במוצרי כסף או אפילו ברשת האינטרנט.

אוהבים כלים ומוצרים עשויים כסף? חשבו על אספנות

מדובר באחד התחומים היותר מפותחים בשנים האחרונות. כסף היא מתכת נדירה ששווה לא מעט כסף. אם אתם אוהבים כלים מסוגים שונים כמו תכשיטים – שרשראות, צמידים, טבעות וכדומה, מוצרים עשויים מכסף כמו למשל מוצרי יודאיקה- מגש חלה מכסף, כלים לחגים מכסף, כוס יין לקידוש מכסף, פמוטים ומוצרים נוספים העשויים מכסף, תוכלו להפוך את זה לתחביב ואפילו למקצוע משני שלכם. היום ניתן לרכוש מוצרי כסף וכלי כסף יד שנייה, לאסוף אותם לאורך השנים וגם למכור אותם מיד ליד ולצאת ברווחים די גדולים. מדובר בעולם שלם מאוד מפותח ואפשר להצטרף לקבוצות אספנות בפייסבוק, לקחת חלק במכירות פומביות של מוצרי יד שניה, מוצרי וינטג‘ וענתיקות מסוגים שונים. מוצרים ואביזרים עשויים כסף משדרגים את המראה של הבית ומעניקים לו ערך מוסף, ייחודי, יוקרתי ויוצא דופן. ניתן לשדרג את המראה של הבית עם כל מיני אביזרים העשויים מכסף והיום יש אפילו אמנים שמעצבים אך ורק באמצעות כסף.