אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

המדריך לעישון קנאביס בכמה צעדים פשוטים

אנשים שמתעניינים בשיטות הבריאות ביותר של עישון קנאביס צריכים לקחת בחשבון שאין שיטה בטוחה לחלוטין לעשן קנאביס, אפילו עם הזרעים הטהורים ביותר נטולי חומרי ההדברה. יחד עם זאת, קיימות שיטות שעשויות להיות מעט פחות מזיקות מאחרות. להן המדריך לעישון קנאביס.

לעשן בשביל הכיף או כי זה פשוט עוזר

בשורות הבאות נציג בפניכם את ההבדלים השונים בין שיטות לצריכת קנאביס, בין אם אתם צורכים את התפרחות לצרכים האישיים שלכם בשעות הפנאי ובין אם מדובר בקנאביס רפואי שמטרתו להקל ולשפר את איכות החיים שלכם. משיטות האידוי, ועד שיטות השימוש במכשיר גריינדר, הנה מבט על ההשוואה בין השיטות השונות, היתרונות והחסרונות של כל שיטה, ההקפדה על אמצעי הזהירות, בתוספת כמה חלופות שכדאי לשקול.

לאדות או לא לאדות?

סיכוני שאיפת עשן ידועים היטב, ולכן אין זה מפתיע שאנשים רבים מניחים שאידוי הוא החלופה הבריאה יותר לעישון. למעשה, אנשים רבים בוחרים לעבור מעישון לאידוי בשנים האחרונות אך חשוב להבין כי למרבה הצער, קביעה זו אינה פשוטה כל כך. קיימות עדויות מצטברות שמוכיחות שאידוי עשוי להשפיע באופן חמור על הבריאות. רוב החששות נובעות משאיפת ויטמין E אצטט, תוסף כימי שנמצא במוצרי אידוי רבים שמכילים טטרהידרוקנבינול, או THC.

התוסף נקשר לאלפי מקרים של סיגריה אלקטרונית, או אידוי, ולפגיעה בריאות שנוגעת לשימוש במוצר, ומוות. אבל הסיכון חל על תרכיזי אידוי בלבד, ולא על פרחים. מחקר משנת 2006 מצביע על העובדה לפיה אידוי קנאביס, שאינו תרכיז, מזיק פחות למערכת הנשימה שלכם מאשר עישון. ובכל זאת, המחקר על אידוי קנאביס די מוגבל.

אידוי מוביל לעישון עוצמתי

מלבד בריאות הריאות, יש גם את שיקול עוצמת האישון. אנשים שמאדים קנאביס מדווחים על השפעות חזקות יותר, ללא קשר לכמות ה-THC במוצר, מאשר בעת עישון. המשמעות היא סיכוי גבוה יותר להגזמה, או נפילה במהלך אידוי.

שימוש בבאנגים

השימוש בבנגים נוטה לסנן את הרכיבים השליליים של קנאביס, אבל בכמות מזערית, שאינה מספיקה להשגת ההשפעה של הפחתת הסיכון. באנגים מציעים עישון חלק יותר עם הימנעות מהחום היבש שמגיע עם עישון קנאביס מגולגל בנייר. למרות שהתחושה פחות קשה במהלך השאיפה, הריאות שלכם אינן מכירות בהבדל.

סיגריות מריחואנה כרוכות בשאיפת עשן, וזהו סיכון שיש לקחת בחשבון. אבל בבחירה בין הסיכון המופחת מבין שתי האפשרויות, סביר להניח שג'וינטים הם האפשרות הטובה יותר. הסיבה לכך היא שבאנגים הם מכשירים חלולים שהשימוש בהם עלול להיות רעיל מאוד.

עישון קנאביס עם מינימום טבק

גם לאחר הוצאת כמות משמעותית של טבק מסיגריות קנאביס או מבאנגים, עלולים להישאר רעלים שגורמים לסרטן, כמו ניטרוסמינים. חוץ מזה, הבאנגים נקבוביים יותר מנייר גלגול, כך שהשריפה פחות מלאה. כתוצאה מכך נוצר עשן עם ריכוזים גבוהים של רעלים.

ויש גם את שיקול הגודל. באנגים הרבה יותר גדולים מסיגריות, והם מחזיקים כמויות הרבה יותר גדולות של חומרים. עישון באנג שלם הוא כמו עישון של שישה ג'וינטים בערך. ההמלצה היא לעשן קנאביס שמיוצר מחומרים כמה שיותר נקיים. קיימות עדויות שמוכיחות שחשיפה גבוהה ל-TH עלולה להוביל להשפעות ארוכות טווח על בריאות הנפש, כמו פסיכוזה.

הסיכון לשימוש שלילי ולהתמכרות גבוה יותר גם כאשר משתמשים במוצרים עתירי THC, במיוחד עבור צעירים.

לסיכום, לכל שיטת עישון או צריכה של הקנאביס יש את היתרונות אל מול החסרונות שלה ולכן לפני שמחליטים על האופן שבו מעוניינים לצרוך קנאביס, כדאי לחקור, לקרוא את המדריך לעישון קנאביס ולהבין מה עדיף עבורכם.