אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

מחלות עור בפנים, דרכי טיפול וכל מה שביניהם – המדריך השלם

אקנה, רוזציאה וסבוריאה אלו מחלות עור בפנים שבהרבה מאוד מקרים נוטים להתבלבל ביניהן, מה שמוביל לכך שהרבה מאוד אנשים אשר סובלים מאותן מחלות עור בפנים לא תמיד ידעו כיצד לטפל בהן נכון, ומלכתחילה לא ידעו לזהות איזו מחלת עור יש להם. ובכן, בדיוק בשביל זה אנחנו כאן. במאמר זה, נסביר לכם כל מה שצריך לדעת על הנושא, דרכי טיפול מומלצות וכל מה שביניהם.

 

אקנה אחת ממחלות עור בפנים

לפני שתחפשו אחר פתרונות יעילים כנגד מחלות עור בפנים כפי שתוכלו לעשות בעת ביקור באתר atopic-d.org, הרי שעליכם להכיר את המחלות הנפוצות ביותר – וביניהן ניתן למנות את מחלות האקנה. מדובר בעצם על מחלה דלקתית שברוב המקרים תופיע בגיל ההתבגרות. מחלה זו מתרחשת במקרים בהם בלוטות החלב שבעור יפרישו כמות גדולה מדי של שומן, וכתוצאה מכך השומן יצטבר בזקיקי השערות באזור הפנים. אותה הצטברות בעצם מובילה למצב של סתימת זקיקים, מצב אשר מעודד נוכחות חיידקית שמעוררת את מערכת החיסון שתגובתה תהיה ליצור דלקת. אקנה באה לידי ביטוי בפצעים מוגלתיים נפוחים ומאוד רגישים למגע, ויכולים לדמם מעת לעת. חשוב להדגיש כי ללא טיפול מתאים אקנה עלולה לגרום לצלקות שישארו למשך כל חייו של האדם אשר סובל ממנה. 

 

רוזציאה

רוזציאה היא דוגמא נוספת של מחלות עור בפנים שהן כרוניות, והיא פוגעת בעור בצורה הדרגתית. ללא טיפול הולם, האדמומיות העדינה שמאפיינת בדרך כלל את תחילת המחלה עלולה להחמיר, עד לכדי מקרים מסוימים בהם היא יכולה להתקבע ולהפוך לאדמומיות מאוד אינטנסיבית. מעבר לכך, המחלה תלווה בדרך כלל בנפיחות, בעיקר באזור האף. לא ידוע עדיין למומחים מהי הסיבה העיקרית להתפתחות מחלה זו, אך אין ספק כי קיימים מספר גורמים שעלולים להביא להחמרה בתסמינים בקרב אלו שכבר סובלים ממחלה זו. בין כל אותם גורמים ניתן למנות מצבי סטרס קיצוניים, צריכת אלכוהול תדירה, חשיפה יתרה לאור שמש, צריכת מזונות חריפים מאוד וכדומה. הפצעים האופייניים למחלה זו יזכירו בהרבה מאוד מקרים פצעוני אקנה – וזו הסיבה העיקרית לבלבול בין שתי המחלות.