אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

אורולוג

אורולוגיה הוא התחום ברפואה שעוסק במערכות הרבייה והשתן. בדרך כלל תחום זה מזוהה עם גברים בעיקר, שכן אצל נשים תחום השתן ומערכת הרבייה מטופל בדרך כלל על ידי רופאת נשים. יש לא מעט נושאים או סיבות אשר בגינם צריך לפנות אל רופא אורולוג וחשוב לא פחות לדעת מתי צריך לפנות בדחיפות וללא שום עיכובים. מערכת השתן גם אצל גברים וגם אצל נשים חייבת לפעול בצורה תקינה ולתפקד ללא שום תקלות, שכן עליה להרחיק מהגוף את כל מה שאין לו בו צורך אחרי שהמזון והשתייה מעובדים. במקרה שבו המערכת לא פועלת כמו שצריך הפסולת הזאת עלול לחסום מעברים חשובים או חלילה שלא להתנקות החוצה וכך ליצור זיהומים או בעיות במערכות אחרות.

 

מתי צריך לפנות לאורולוג?

יש אנשים שבמידה והם יודעים לאיזה רופא מקצועי הם צריכים לפנות הם יעשו את זה ויש כאלה שיעברו קודם דרך רופא משפחה שמכיר אותם. בנושא של אורולוגיה חשוב מאד שלא לבזבז זמן ואם למשל חשים צריבה במתן שתן או שמתקשים בכך – לא כדאי לפנות לרופא המשפחה ועדיף לפנות ישירות לאורולוג מומחה ומנוסה. גם כאשר מגלים דם בשתן יכולות להיות לזה כמה וכמה סיבות אבל רק רופא אורולוג יידע לאבחן את הבעיה האמיתית ולהתאים את הטיפול המתאים ביותר. כיום להרבה מאד אנשים יש אפשרות לפנות לרופאים מקצועיים מעולים שעובדים עם פוליסות הביטוח הפרטיות או בהסכמים עם קופות החולים וכך לא צריך לבזבז זמן אלא לקבוע תור ישירות עם המרפאה של רופא אורולוג מקצועי, מנוסה ומומלץ. בהחלט יכולים להיות מקרים שבהם בזכות ההגעה המהירה אל האורולוג הבעיה תיפטר במהרה או שההחמרה שלה תימנע.

 

החשיבות של קבלת מענה מהיר לבעיות אורולוגיה

אי אפשר להשוות בין התפקידים החשובים של כלל מערכות הגוף אך ללא ספק המערכת האורולוגית היא חשובה ומשמעותית ואסור לפטור בהינף יד שום חשד לבעיה שאולי מתעוררת. כל רופא אורולוג שפונים אליו יוכל לתת את המענה הראשוני לכל הפחות אבל אם כבר מחפשים רופא חשוב לשים לב לניסיון שלו בתחום ולהשתתפות שלו בטיפולים רפואיים משמעותיים. יש מי שיחפש רופא אורולוג רק לצורך קבלת ייעוץ או מידע מקצועי בנוגע למצב של בן משפחה ולכן הניסיון יתברר כנתון חשוב ומשמעותי שבעזרתו אפשר יהיה לקבל החלטות על המשך של טיפול שכבר החל.