אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

עיצוב הבית

אנשים רבים כיום מתבלבלים בין שני תחומים שיש בהם אולי נקודות משותפות אך הם נחשבים לשונים ונפרדים והם האדריכלות ועיצוב הבית. העיצוב אמנם יכול להוות חלק בלתי נפרד מהתהליך שיבצע האדריכל אך הוא יגיע בשלב שבו המבנה המדובר כבר עומד וקיים ויהיה בין השלבים האחרונים בתהליך הארוך והמורכב. לעומת זאת האדריכל ילווה את התהליך מההתחלה, לרבות תכנון המבנה, הבנה מעמיקה של צרכי הלקוח וכמובן הכנת תוכניות ושרטוטים והגשת בקשות ממחלקת ההנדסה של הרשות המקומית. יש אדריכלים שמציעים גם שירותי עיצוב פנים של המבנים שהם מתכננים ויש כאלה שלא לכל לקוח יתאים מערך שונה של שירותים.

 

מה השלבים הקודמים לעיצוב הבית?

על מנת לעצב את הבית צריך קודם כל שהבית יהיה מוכן מבחינת התכנון והבנייה שלו ועל זה כאמור אחראי האדריכל. תכנון בית פרטי הוא פרויקט מורכב, שכן לכל מפלס, חלל או חדר צריך לתת את תשומת הלב האישית על מנת שהתכנון יתאים לשימוש או הייעוד של החדרים והחללים. דין חדר שינה לא יהיה זהה לדין חדר עבודה או פינת משפחה ולכל אחד מהם יהיו הפרמטרים שלו מבחינת התכנון והעיצוב. לאחר שעובדי הבנייה והשיפוץ השלימו את כל הפעולות והמשימות שלהם אפשר יהיה להתחיל לבחון את העיצוב ואיך מוציאים אותו לפועל כך שכל חדר או חלל ייראה בדיוק כמו שהלקוח רוצה ומצפה.

 

החשיבות של פנייה אל אנשי מקצוע מנוסים

גם תכנון של בית (ללא קשר אם מדובר בבית פרטי או בדירה בבניין מגורים משותף) וגם העיצוב שלו חייבים להיות מבוצעים על ידי אנשי מקצוע מנוסים שיש להם ידע רב בתחום על מנת שיוכלו להתאים לכל לקוח שפונה אליהם בדיוק את הפרמטרים או האלמנטים שמתאימים לו אישית ולצרכים האישיים שלו. למומחים אלה יהיה ארגז כלים מרשים שממנו הם יוכלו לסייע להתאים בדיוק את התכנון או העיצוב על פי ההעדפות האישיות של כל לקוח וכמובן לפי השימוש המיועד של כל חדר, אזור או חלל בבית.