אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

תכנון מטבח

עד לפני כמה שנים כל פרויקט עיצוב פנים בבית או באחד האזורים שלו היה נצמד לסגנון עיצובי מוכר וידוע ולא היה פשוט למצוא מעצב פנים שהיה מסכים לחרוג או לפרוץ גבולות. כיום הדבר לא רק אפשרי אלא יש עידוד משמעותית לגרום לכך שכל אזור בבית פשוט ייראה בדיוק כמו שהלקוח רוצה. כך הדבר גם עם המטבח. מי שנוהג לבשל הרבה עבור בני המשפחה כולם צריך שהמטבח שלו יהיה פרקטי ונוח לשהייה מרובה וכמובן לא פחות חשוב – יהיה יפה, מעוצב ונעים לעין. כל מטבח צריך להיות מעוצב על פי הסגנון המועדף על המשפחה שמתגוררות בבית ואם יש עיקרון או בקשה מיוחדת – בעזרת המתכנן או המעצב אפשר יהיה לדאוג שהוא ייצא לפועל. אז איך זה מתבצע ואילו רעיונות פורצי מחשבה קיימים כיום?

 

השלבים הייחודים בתהליך של תכנון המטבח

המטבח הוא אזור מיוחד בבית. כל מאפיין בו יכול להשפיע על המראה והעיצוב הסופי ולכן יש חשיבות גבוהה לעבודה צמודה עם אנשי מקצוע שמכירים את התחום ויש להם את הידע והכלים לסייע ללקוח להשים את המטבח שהוא רואה בדמיון שלו. הלקוח רוצה מטבח ירוק? אין בעיה. בעזרת תוכנות מקצועיות אפשר לבצע הדמיות כדי לתכנן את המטבח שיהיה הכי מתאים לצרכים, הדרישות והרצונות של כל לקוח ולקוח. זה שמחליטים על צבע ירוק לא פוטר מבחירת הגוון הספציפי ומקבלת אינספור החלטות נוספות שקשורות לתכנון המטבח – אילו ארונות יהיו בו? מה יהיה הגובה שלהם? היכן ימוקמו ארונות והיכן מגירות? האם יש צורך בהתקנת שקעי חשמל חדשים? איפה יהיה הכי כדאי למקם את הכיור או מכשירי החשמל ועוד.

 

לעבוד עם אנשי מקצוע ולתכנן את המטבח המושלם

לא כל מעצב פנים או מתכנן יידע גם להציע שירותים שקשורים לתכנון המטבח ומכיוון שמדובר בחדר ייחודי בבית, כזה שיש לו מאפיינים שאין לחדרים אחרים – חשוב מאד לוודא שעובדים עם מי שיש לו ידע וניסיון. בזכות שני אלה כל לקוח יצליח להגשים בשטח את המטבח שהוא חולם עליו ואנשי המקצוע ילוו אותו יד ביד וימליצו לו על האלמנטים החשובים והנוחים ביותר הדרושים לו כדי שהמטבח שלו יהיה נוח, יעיל, פרקטי וכמובן גם יפה, בעיקר אם הכיוון המחשבתי פורץ דרך וייחודי כמו בחירה באחד מהגוונים של הצבע הירוק. התוצאה תהיה לא פחות ממרהיבה והשהות במטבח תהיה נעימה ורגועה.