אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

מציתים

עולם אביזרי העישון נחשב למגוון מאד ועל מנת ליצור חוויית עישון טובה וחיובית צריך להכיר לא מעט סוגים של אביזרים וכמובן לבחור מתוכם את המתאימים ביותר לשימוש האישי. כמו בכל נושא אחר גם כאן כדאי ומומלץ לשמוע ממכרים או חברים באילו אביזרים הם עושים שימוש ולקבל מהם המלצות שמבוססות על שימוש וניסיון אך יש כאן גם עניין של טעם אישי וחוויה אישית ולכן חשוב מאד להתנסות, לבדוק את התחושה כאשר משתמשים כל פעם במשהו אחר וכך אט אט מגבשים דעה ומבינים אילו מהאביזרים הם הנוחים והמתאימים ביותר עבור כל שימוש ועבור כל מעשן. יש למשל ניירות גלגול שמתאימים לתחליפי טבק אך לא מתאימים לקנאביס רפואי ויש מציתים בעלי עוצמת אש חזקה יותר או פחות. כאשר מכירים את הסוגים השונים יהיה קל יותר לבחור וליצור את הערכה הכי מתאימה.

 

גריינדר כדוגמה לבחירה של אביזרי עישון

מי שמשתמש בתחליפי טבק או עלים מיובשים לעישון צריך לטחון אותם עד דק על מנת להכניס אותם אל תוך נייר הגלגול. בדיוק לשם כך יש מגוון רחב של גריינדרים שזה התפקיד שלהם. את התפרחת או העלים מכניסים אל תוך הגריינדר ועמודים הקטנטנים שבתוכו יכתשו את העלים לכדי אבקה שאולי מגלגלים ישירות או מערבבים קודם עם טבק ואז מגלגלים בתוך נייר הגלגול. מה ההבדל בין גריינדר זה או אחר? אורך העמודים הקטנים, החומר שממנו עשוי הגריינדר ומה סוג הקצה שלו – האם מדובר בקצה שטוח או מחודד. כל אחת מהתכונות האלה תשפיע על אופן הטחינה והכתישה של העלים ועל הדרך שבה הטעם יבוא לידי ביטוי בעישון עצמו. חשוב מאד גם לבחור את המצית הנכון שידליק בעוצמה הנכונה את העלים הכתושים על פי הגודל שלהם וכך המעשן יוכל להרגיש את הטעם בדיוק בעוצמה ובדרך שנוח לו לעשן.

 

בחירה נאותה ושילוב בין מציתים ואביזרים נוספים

ברגע שמקדישים את תשומת הלב לבחירה של כל האביזרים שישתתפו בתהליך של הכנת הסיגריה – אין ספק שטעם העישון שבה יהיה הרבה יותר טוב והחוויה מהעישון תהיה טובה וחיובית. לפעמים קורה מצב שבו קונים גריינדר או מצית שמתבררים כלא נכונים אך חשוב לראות בזה למידה, בעיקר עבור מי שעושה את צעדיו הראשוניים בתחום. כאשר אט אט מכירים את כל האביזרים שיש יהיה זה קל יותר, עם הזמן, לדעת בדיוק מה אוהבים ומה מעדיפים. מצית וגריינדר הם אביזרים חשובים שמשפיעים על עוצמת הטעם של העשן ולכן אותם צריך לוודא שבוחרים בקפידה יתרה. לאחר שיודעים איזה גריינדר יתאים לסוג העלים או החומרים שאותם מעשנים אפשר להיות בטוחים שהחוויה תהיה טובה וזו המטרה של העישון מלכתתחילה.