אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

תנאי משכנתא

תנאי המשכנתא הם הנושא החשוב ביותר לדון בו כאשר מגיעים לפגישות בבנקים או מבקשים הצעות למשכנתא. ברוב המקרים הלקוח עצמו לא יידע להבין לעומק מה התנאים או להבין איך הם ישפיעו על החיים השגרתיים שלו ולכן חשוב מאד לבחון היטב כל הצעה שמתקבלת, כל מסמך וכל הצעה. אם בעבר היו הלווים מגיעים לפגישות האלה לבד ומסתמכים על הסברים של פקידי הבנקים כדי להבין במה מדובר – הרי שכיום זה כבר לא מספיק ומאד נפוץ לשכור את השירותים המקצועיים של יועצי משכנתא שמלווים את הלקוח החל מפגישה ראשונית שהם עורכים ביניהם ועד לחתימה על המשכנתא שנבחרה והעברת הכסף לחשבון הבנק של הלקוח. בזכות יועץ מקצועי, מנוסה ומיומן שבקיא בתחום ומכיר אותו היטב – הלקוח יוכל לקבל משכנתא בתנאים שהכי מתאימים לו אישית.

 

מהם בעצם תנאים של משכנתא?

כאשר מדברים על תנאי משכנתא מתכוונים לאופן ההחזר ויש כאן הרבה נושאים שצריך לדון בהם – משך זמן ההחזר, גובה התשלום מדי חודש, מה גובה ההלוואה עצמה ומה שיעור הריבית, האם ההחזר החודשי יתחלק בין הקרן והריבית מיד למן ההתחלה או שמא קודם תשולם הריבית ולאחריה תשלום הקרן. בעזרתו של צחי גרוסמן יועץ משכנתאות אפשר יהיה לא רק להבין לעומק את תנאי ההחזר של המשכנתא אלא להגיע למצב שבו המשכנתא והתנאים שלה מתאימים בדיוק למצבו האישי, הכספי והמשפחתי של מי שלווה את המשכנתא. לכל אדם המצב האישי שלו ולכן המשכנתא חייבת להיות מותאמת אישית לגובה ההכנסות, לגילו של הלווה, למצבו המשפחתי וגם לגובה ההוצאות המשפחתיות שלו. על פי כל אלה יועץ משכנתא מנוסה ומקצועי יידע להתאים לכל לקוח את המשכנתא ואת תנאי ההחזר שמתאימים לו ושהוא יוכל לעמוד בהם לאורך הזמן עד לסילוק מוחלט של כלל ההלוואה, גם אם מדובר בעוד 20 או 30 שנה מעכשיו.

 

חשיבות הבחינה המעמיקה של כל תנאי משכנתא

כל אחוז או מספר שמופיע בהצעות השונות יכול להיות משמעותי ולהוות סכום כסף גבוה במיוחד כאשר בוחנים אותו לאורך כל כך הרבה שנים. כאשר אדם שלא בקיא בתחום יראה הצעה כזו או אחרת הוא יכול לחשוב שמדובר במספר כל כך קטן שלבטח לא תהיה לו משמעות. כאשר מכפילים מספר כזה במספר החודשים והשנים שבו הוא ישולם – יכול להתקבל סכום של אלפי שקלים ולכן יש חשיבות להבנה מעמיקה של תנאי המשכנתא המוצעים ללקוח. כאשר לצדו של הלקוח יהיה יועץ משכנתא מקצועי שבקיא בתחום ויהיה לו ידע וניסיון בעולם הכלכלה והמשכנתאות – הוא זה שיקרא את ההצעות ויידע להבין בדיוק האם מדובר בהצעה שמתאימה ללקוח או עדיף להמשיך לחפש ולקבל עוד הצעות מבנקים אחרים. הוא גם יוכל לנהל משא ומתן ולשנות את ההצעות בהתאם.