אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

מעבר לדיור מוגן

מעבר דירה יכול להיות מגוון ומעניין ויש לא מעט סוגים של מעברים. אפשר אפילו לומר ששינוי מיקום של משרד או מקום עבודה נחשב גם הוא כסוג של מעבר דירה בעיקר בשל מגוון פעולות והחלטות שצריך לקחת ולבצע מספיק זמן מראש. אחד הסוגים הנפוצים והידועים הוא מעבר של אדם למגורים בבית דיור מוגן. מדובר בשינוי משמעותי מאד מבחינת מהלך החיים שלו ועליו למצוא את הדרך להתכונן לקראתו בצורה הטובה ביותר. בשונה ממעבר דירה רגיל – כאן יהיה מדובר במעבר שבו לא את כל החפצים שיש ברשותו הוא לוקח למקום החדש שלבטח יהיה מצומצם וקטן הרבה יותר.

 

איך מתחילים את התהליך של מעבר לדיור מוגן?

לאחר שנחתם החוזה ויודעים בדיוק לאן עוברים צריך בעיקר להקדיש תשומת לב לנושא של מיון חפצים ורהיטים, שכן רובם לא יוכלו לעבור הלאה. יש חפצים חשובים או כאלה בעלי קשר רגשי עמוק שיעברו גם לדירה הקטנה של הדיור המוגן אך כמובן לא הכל. חברת הובלות בירושלים (או בכל מקום אחר) מספקת ציוד אריזה שמתאים לכמות והתכולה וכך אפשר להתחיל אט אט למיין ולסדר את מה שיעבור ביום החשוב אל המקום החדש. מומלץ להזמין חברת הובלות שתבטיח שכל הארגזים והציוד יגיעו במצב טוב ובטוח אל הדירה החדשה.

 

החשיבות של קבלת החלטות נכונות וביצוע מעבר נוח ויעיל

אין ספק שמעבר לדיור מוגן הוא מעבר שיש בו גם הרבה רגשות ויש אנשים שהמשמעות של המעבר הזה מבחינתם הוא עזיבה של בית שבו חיו הרבה מאד שנים ולכן חשוב מאד להקדיש גם תשומת לב לנושא הרגשי של המעבר ולעצם השינוי. ברגע שיש מספיק זמן להתארגן וכמובן שמבינים שלא כל הרהיטים והחפצים עוברים לדירה החדשה – חשוב לבצע את המיון בצורה מסודרת ואחראית וכך מה שחשוב ובעל ערך רגשי עמוק יעבור לדירה החדשה ואפשר יהיה לשמור על השגרה לאחר המעבר בצורה הרבה יותר טובה ונוחה. מבחינת הבית עצמו לבטח תהיה לא מעט תמיכה וחשוב להיעזר בבני המשפחה בכל שלב של המעבר.