אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

לקיחת משכנתא – כל מה שאתם צריכים לדעת בתור מתחילים

משכנתא היא בעצם סוג של הלוואה ארוכת טווח, כזו אשר ניתן לקחת ולהחזיר אותה עד 30 שנה למטרות של רכישת דיור. כמו כן, חשוב מאוד לציין כי קיים מגוון סוגי משכנתאות, אם כי במהלך כתבה זו החלטנו להתייחס אך ורק למשכנתא לצרכי רכישה של דירת מגורים, מאחר וזהו הסוג השכיח ביותר של לקיחת משכנתא – הרי מרבית האנשים אשר רכשו דירה למגורים בעבר לקחו בשלב כזה או אחר משכנתא. למעשה, על מנת לבצע לקיחת משכנתא, עליכם לפנות אל בנק אשר מציע הלוואה בתמורה לתשלום חודשי שיכולות להתווסף אליו ריביות בנוסף להעמדת הנכס כביטחון.

 

איך זה עובד?

 משכנתא היא הלוואה אשר במסגרתה הבנק לוקח סיכון רב ומכאן הצורך שלו לשעבד את הנכס כמעין ערובה להשבת הכספים שלו, זאת בהתאם למסלול המשכנתא הספציפי אשר האדם הלווה בוחר. משכנתא היא בדרך כלל אינה עניין של מה בכך שכן, מדובר על תהליך מורכב למדי – דבר שיכול להציג את כל הנושא של לקיחת משכנתא כעניין מפחיד מאוד, אם כי הדברים לא חייבים להיות ככה. חשוב לזכור כי בראש ובראשונה – המשכנתא היא הלוואה לכל דבר ועניין, הלוואה אשר הבנק נותן לנו בהתאם לערך הדירה וכן גם יכולת ההחזר שלנו בתור אלו הלווים. כל מה שצריך לעשות הוא בעצם להגדיר מראש בצורה מסודרת כמה משכנתא כדי לקחת, באילו מסלולים ותנאים נראה הכי ערך והכי חשוב – על פני כמה שנים נפרוס את תשלומי המשכנתא – כאשר מספר השנים משפיע באופן ישיר על ההחזר החודשי.

 

טעויות נפוצות בעת לקיחת משכנתא

 בהתאם לכך שדירה היא נכס שהמטרה העיקרית מאחוריו היא שהוא ישאר איתנו זמן רב – כך גם מרבית המשכנתאות נשארות זמן רב עם הלווים. על כן, חשוב מאוד להדגיש כי במקרים בהם האנשים אשר מבצעים לקיחת משכנתא טעו בשלב מסוים בעת בחירתם או לחילופין, בחרו במסלול שאינו מתאים להם – מדובר על טעות קריטית של ממש. על מנת לוודא כי אתם לא עורכים טעויות גורליות שכאלו בעת לקיחת משכנתא, עליכם להתחשב בגובה ההכנסה הפנויה שלכם ושל בני משפחתכם, זאת מאחר ובהינתן לקיחת משכנתא עם החזרים כבדים מדי הדבר עלול להוביל לבעיות פיננסיות של המשפחה. אולם, עדיין ניתן לבצע את הבחירה הנכונה כאשר מדובר על בחירת מסלול משכנתא באופן עצמאי לגמרי, אם כי חשוב מאוד לציין ששכירת שירותיו של יועץ מומחה בתחום תוכל לעזור לכם מאוד לחסוך לבטים רבים וכן גם זמן רב. לכן, כדאי לשקול את האפשרות של שכירת שירותיו של יועץ משכנתאות שיוכל לסייע לכם בתהליך, זאת בעוד כי לשם כך עליכם לערוך סקר שוק מעמיק שיעזור לכם להגיע אל הבחירה הנכונה עבורכם. כאשר אתם חוקרים אודות הנושא של משכנאות ויועצים, תמיד מומלץ לצרוך את התוכן שממנו תחכימו ממספר מקורות ולשם כך ניתן לערוך ביקור קצר באתר my-mashkanta.co.il.