אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

בדיקות לפני קניית דירה

מי שמתעניין בקניית דירה זו או אחרת לבטח ירצה לדעת שהדירה תקינה וראויה למגורים לא רק מבחינת מה שנראה לעין אלא גם מה שנסתר ונמצא בתוך הקירות, מתחת לצרפה או מעל התקרה. כיום מאד מקובל ונפוץ להזמין שירות מקצועי של בדק בית שעושה בדיקות לפני קניית דירה – בוחן לעומק את התשתיות ואת כל מה שצריך על מנת להתריע בפני מי שמתעניין בדירה או בבית על תקלות או פגמים שיכולים להשפיע על ההחלטה לקנות את הדירה. גם אם מאותרים פגמים כאלה ואחרים יש מה לעשות כמו לנהל משא ומתן על המחיר או לדרוש תיקון שלהם אך מה שחשוב כאן זה העניין של המידע שיהיה ידוע מראש.

 

איך מבוצעת בדיקות לפני קניית דירה?

חשוב להבין שמי שצריך לבצע בדיקות מעמיקות של בדק בית זה צוות מקצועי רב תחומי, שכן כל אחד מאנשי המקצוע שבצוות יבדוק לעומק את הנושא שתחת המקצועיות והידע שלו – חשמלאי, אינסטלטור, מומחה תקשורת ותשתיות ומהנדס בניין. באתר האינטרנט של בילדמאסטר למשל אפשר למצוא לא מעט מידע בנוגע לאופן ביצוע הבדיקות והחשיבות של ביצוען על ידי אנשי מקצוע. הם אלה שיהיו בידיהם הכלים והדרכים לבחון את התשתיות של הדירה ולהבין האם הדירה תקינה לחלוטין או שמא יש בעיה שחשו להתריע בנוגע אליה.

 

החשיבות של בדיקת הדירה בצורה מקצועית

מי שלא מכיר את הנושא של הנדסה ובניין לא יכול לדעת רק ממראה עיניים האם דירה זו או אחרת מתאימה למגורים או שמא יש תקלות מתחת לפני השטח. על מנת להיות רגוע ושקט לפני שיקבל את ההחלטה החשובה של קניית הדירה עליו להזמין צוות מקצועי שיידע לבדוק בצורה מעמיקה ויסודית את מצב הדירה וייתן דו"ח מפורט בנוגע לממצאים כאלה ואחרים אם אותרו. כך אפשר לקבל החלטה מושכלת ולפעול לאחר הפעלת שיקול דעת נכון ומושכל בנוגע לדירה. ייתכנו ממצאים קלים או חמורים ואותו אדם יקבל את ההחלטה איך לדעתו יהיה הכי נכון להתקדם עם עסקת הקנייה והמכירה.