אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

אמנות בבנייה כחלק מתהליך שעיצוב ושיפוץ

המונח קבלנות אמנותית אינו עולה בתודעת בעלי בתים רבים עד שהם מזמינים שיפוצניק שמבצע עבודות שיפוץ ושיקום מבנים בגישה של אמנות בבנייה. הם מתקינים אריחי פסיפס יפהפיים בבתים, רצפות בעיצובים יצירתיים, צובעים קירות בגוונים ייחודיים, משתמשים בשיטות בנייה שמבוססות על זיהוי מרחבי ומבינים את הפרספקטיבה של אובייקטים. למעשה, עוד ועוד אדריכלים ומעצבי חוץ ופנים מחשיבים עצמם בתור אמנים של ממש ועושים שימוש במגוון של תהליכים, טכניקות וחומרי עבודה שיהפכו את הפרויקטים שלהם לתוצר אדריכלי ייחודי ויוצא דופן.

איך האמנות באה לידי ביטוי בתהליכי בנייה?

ובכן, יש המון דרכים לשלב אמנות בבנייה גם בחלקים החיצוניים של מבנים ייחודיים כמו בתי מלון למשל וגם באזורים פנימיים בדירות ובתים פרטיים. אם גם אתם רוצים להפוך את הפרויקט שלכם לייחודי, יוצא דופן ובעל אופי אמנותי, הנה כמה דוגמאות לעבודות בנייה יצירתיות ומלאות דמיון, כמו למשל חיפוי קיר חוץ או צביעת בניין בעיצובים מקוריים ומעוררי השראה, בכישרון אמנותי שניתן למצוא רק אצל קבלני בניין, מעצבים ואדריכלים שמתמחים בפרויקטים לשיקום מבנים בגישה אמנותית.

בטון

למעשה מדובר באחד מחומרי הגלם הכי פופולארים בשנים האחרונות. הוא מתאים למגוון של סגנונות כמו הסגנון המודרני, ההיטקיסטי והנורדי.שיטות גימור מלט ובטון מבוססות על יציקה, החלקה וגימור משטחים כגון שבילים, קירות ורצפות. הגימור הייחודי מושג אמצעות מבחר של כלי עבודה ידניים וכלים חשמליים. אם לוקחים את תהליך האמנות בבנייה צעד אחד קדימה, בטון נמצא היום בשימוש בתוך בתים עבור כיורים, משטחים וכן הלאה.

קבלני בניין שמתמחים בפרויקטים של שיקום שמבוססים על גישה אמנותית, מפגישים כישורי בניה יצירתיים גם בפנים וגם בחוץ עם טקסטורות, הטבעות וצביעה, שלא לדבר על כישורי הפיסול שלהם!

פרויקטים של בנייה

סתתים במיוחד מעורבים בביצוע פרויקטים של בנייה תוך שימוש בחומרים טבעיים שאינם מושלמים, והפיכתם למושלמים ככל האפשר. הם משתמשים במסורים, אזמלים וכלים אחרים על מנת לעצב, לפסל ולהתקין אבן טבעית כדי לבנות את המוצר הסופי.

הבונים החופשיים גם מיישמים את מלאכתם באמצעות מדיומים אחרים כמו לבנים, בלוקים, אבן ובטון כדי ליצור קירות, שבילים, פטיו, משטחים וכן הלאה.

מתכנני נופים

מעצבי נופים עובדים עם ציוד וכלים שונים לגיזום דשא, עיצוב גדר מצמחיה מעוצבת, מכסים ערוגות של גינה, מנקים פסולת חצר או גינה וכן הלאה. עמדה דומה אבל נפרדת היא של אדריכלי נוף שאחראים על עיצוב גינות וחללים חיצוניים אחרים.

אין יותר אמנותי מאשר לבחור צמחים רב שנתיים וכמה גוונים של ירק ליצירת נופים מדהימים. גישת תכנון נוף זו מאפשרת אפילו לכלול שילוב של מערכות קול אודיו על מנת ליצור אווירה חיצונית מושלמת.

קבלני צבע

קבלני צבע ומעבים מיישמים צבעים ושיטות גימור משובחות שונות על משטחים פנימיים וחיצוניים של מבנים על מנת לייפות אותם ולסייע לבעלי הבית להתאים אישית חללים.

הם מתמחים בפרטים חשובים של גוונים, והם צריכים להיות גם מיומנים בביצוע עבודות ידניות, ליהנות מעבודה מדויקת ולהיות פעילים.

מעצבי פנים

אנשי מקצוע אלה משגשגים בזכות הגישה החדשנית שלהם לביצוע בנייה אמנותית, והם משתפים פעולה באופן הדוק עם קבלנים. הם מפעילים את כישורי האמנות והעיצוב שלהם על מנת להפוך חללים פיזיים לפונקציונליים, נוחים ואטרקטיביים.

יש הרבה מרכיבים שונים בגישות עיצוב פנים אמנותיות, כולל בחירת צבעים ייחודיים, ריצוף מקורי, תכנון חלל בגישה חדשנית, ריהוט מתאים ועיצוב החדר ליצירת מראה הרמוני!