אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

כל מה שאי פעם רציתם לדעת על אילוף חתולים

אחד היצורים הביתיים החמודים והמתוקים ביותר הוא החתול. בסופו של דבר, כולנו מכירים את האושר הקטן והבסיסי שטמונים אצל חיות מחמד, וכמה אושר חיות המחמד האלה משבות לנו, אז כמובן שמדובר על אושר כפול כאשר חיית המחמד שלנו היא קטנה, פרוותית, ואוהבת חיבוקים וכרבולים. חתולים, מהווים את אחת מחיות המחמד האהובות ביותר על בני האדם, זאת כאשר הם שניים רק לכלבים. אנשים רבים, תוהים האם אילוף חתולים דומה בצורה כזו או אחרת לאילוף של כלבים. בשורות הקרובות, ננסה לענות לכם על השאלה הזו, ולספק לכם את כל המידע שאיי פעם רציתם לדעת על אילוף של חתולים.

האם אילוף חתולים דומה לאילוף כלבים?

אנשים רבים יודעים כיצד אילוף כלבים עובדים. נותנים לכלב פידבק חיובי, לרוב בדמותו של אוכל לכלבים, בגין כל התנהגות חיובית שלו. אך האם מדובר על מצב זהה אצל חתולים? האם נותנים לחתולים בזמן האילוף פידבק חיובי בדמותו של אוכל לחתולים? אז ככה, אילוף חתולים הוא דומה במובן מסוים לאילוף כלבים, אך שונה במובנים רבים. חתולים באופן כללי מהווים חיה עצמאית בהרבה מכלבים, ולכן, הם גם עשויים להיות חסרי משמעת ולא להביע עניין רב בפקודות שלכם.

מה היא מטרת האילוף המרכזית באילו, חתולים?

בראש ובראשונה עלינו להבין מה אנחנו רוצים ללמד את החתול. לאחר שנבין את זה, נוכל לבנות תוכנית פעולה עם שלבי התקדמות שונים, עד שנגיע למטרה הרצויה. נסו להבין אילו פעולות אתם רוצים ללמד את החתול שלכם. לדוגמה – שימוש בארז החול לביצוע צרכים, למנוע הרס של השטיח ושל רהיטים, וכיוצא בזאת. לאחר מכן, שיטות הפעולה שלכם תהינה בהתאם למטרות שהצבתם לעצמכם.

מה קורה אם לא מאלפים חתול ומאמצים גור חתולים?

מה שיכול לקרות אם לא תאלפו את הגור שלכם, או אפילו תלמדו אותו כללי התנהגות בסיסיים הוא די פשוט. קודם כל, החתול לא יידע שיש לו מקום ספציפי בו הוא יכול לעשות את הצרכים שלו ואז הסיכוי שהבית או הדירה שלכם יריחו בריח של פיפי וקקי מאוד גבוה. שנית כל, חתולים אוהבים לשרוט וגם לנשוך, לכן אם לא תחנכו אותו להוציא את האנרגיה שלו על כדורים, מתקן משחקים וכדומה, הוא ישרוט לכם את הרהיטים, רצפת הפרקט, הפאנלים ואפילו הנעליים.

לכן, כדאי מאוד להשקיע את הזמן ואת המחשבה באילוף החתול שלכם, ככה החיים שלו יהיו הרבה יותר טובים ומותאמים לחיים שלכם ולצרכים שלכם ותוכלו לחיות אחד עם השני בהרמוניה. אם אתם לא מצליחים לחנך את החתול שלכם, הביאו מישהו מקצועי שזו המומחיות שלו. ככה תוכלו ביחד להבין איך לחנך את החתול בצורה הטובה ביותר.