אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

איך מארגנים אירוע בבית?

הרבה מאד אנשים לאחרונה בוחרים לקיים אירועים בבית שלהם, כלומר בסביבה הפרטית שלהם, היכן שהם מרגישים הכי בנוח. עם כל הכבוד לאירועים שמארגנים באולמות או גנים – אין כמו התחושה של אירוח אנשים ביית וקיומו של טקס ייחודי, אישי ומרגש בפני אנשים אהובים וקרובים. יש משהו קסום באווירה הביתית שמושך הרבה מאד אנשים לקיים טקסים או אירועים בבתים הפרטיים שלהם וחשוב לדעת איך מארגנים אירוע בבית בדרך הכי טובה ונכונה שאפשר. אחרי שמקבלים את ההחלטה לקיים אירוע בבית צריך לקבל אי אילו החלטות וכמובן למצוא את כל מה שדרוש על מנת שהאירוע יוכל להתקיים בצורה הכי טובה ונכונה – למצוא מקום, להזיז רהיטים אם צריך, לגבש רשימת מוזמנים ולמצוא את ספקי השירות הדרושים.

אילו אירועים אפשר לחגוג בבית?

אפשר לומר שכל אירוע יכול להתקיים במקום באולם או גן – בבית הפרטי של מי שמארגן את האירוע – ברית או בריתה, חתונה קטנה ומצומצמת וכמובן כל סוג של אירוע יום הולדת משפחתי. לפעמים גם מפגש חברים הוא אירוע שמארגנים וגם בשבילו צריך לוודא שיש את כל מה שדרוש. למשל, צריך למצוא ספק של כסאות להשכרה, שולחנות וכלי אוכל ובישול. כדאי לבחור עיצוב לחלל הבית כולו על מנת שלא ייראה רגיל ושגרתי אלא ייצור אווירה חגיגית שתתאים לקונספט של האירוע וכמובן לבחור את המוזיקה המתאימה, את חברת הקייטרינג שתביא הביתה את המאכלים שמתאימים לאירוע וישביעו את האורחים וצריך גם לחשוב על המזכרת שתינתן לאורחים לפני שהם ילכו הביתה. אם כבר בוחרים בקונספט ייחודי של אירוע בבית – חשוב ללכת עד הסוף ולדעת בדיוק מה יהיה הכי מתאים.

ארגון אירוע בבית – הלכה למעשה

סדר הפעולות בעת ארגון אירוע בבית זהה לסדר הפעולות של הפקת כל אירוע אחר, ללא קשר למיקום שלו. לכל פעולה יש את המקום הנכון שלה בתהליך ובסדר הפעולות הנוספות ולעיתים יש דברים שאי אפשר לעשות לפני שבוצעו לפניהם דברים אחרים – כך למשל אי אפשר להגיד לאורחים לשריין יום ושעה לפני שאלה נקבעו באופן ברור עם אותם ספקי שירותים שרוצים להזמין גם כן. מומלץ לוודא שתהיה חנייה בקרבת מקום לכל האורחים על מנת שהם לא יצטרכו לחנות רחוק וללכת הרבה ברגל. דבר נוסף ולא פחות חשוב הוא להכין רשימה עם כל המטלות שנדרש לבצע או לעשות שימוש באפליקציה שבה אפשר למחוק את מה שכבר בוצע וכך להמשיך הלאה בתהליך. ברגע שלא שוכחים שום דבר ומתחילים את תהליך הארגון מספיק זמן מראש – אין ספק שההתקדמות תהיה משביעת רצון.

התחושות הייחודיות של אירוע ביתי

אין ספק שלאירוע ביתי יש הרבה מאד יתרונות שאי אפשר באמת להסביר אותם במילים, זאת אפילו ללא שימת הלב לכך שיהיה מדובר באירוע הרבה יותר זול בצורה משמעותית. כאשר מזמינים אנשים חשובים ואהובים לבית שבו מתגוררים – אין ספק שהאווירה הרבה יותר חמימה ואינטימית וגם האורחים יחושו הרבה יותר מנוח. חלקם הרי מכיר את הבית הזה ובעצמו מרגיש בו בבית ולכן יש סגירת מעגל מרגשת בקיום אירוע משמח ומשמעותי בבית שבו מתגוררים וכאן רוצים להמשיך לחיות ביחד, להקים משפחה או לנדור נדרים מהותיים. אירוע שמקיימים בבית יכול להיות מוצלח, בלתי נשכח ומהנה מאד, ממש כמו כל אירוע אחר שמתקיים בכל מקום אחר ולכן בחירה מוקפדת של אנשי המקצוע תהיה נדרשת.