אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

מה צריך לדעת לפני בדיקת ראייה? המדריך השלם

הגם אלו שניחנו בראייה מצוינת יצטרכו לעבור מעת לעת בדיקת ראייה במהלך חייהם, החל מתקופת הילדות וגם לקראת שלבים מאוחרים יותר של החיים. בעוד כי מדובר על בדיקה שגרתית, חשוב לציין כי היא יכולה להיות לא פחות ממצילת חיים במקרים מסוימים. אז מתי כדאי לערוך בדיקת ראייה, ומה צריך לדעת לפני שאתם ניגשים לאחת כזו? בכתבה זו, החלטנו לרכז עבורכם את כל המידע החשוב באשר לנושא זה על מנת שתוכלו להיערך בהתאם. 

 

מתי צריך לעשות בדיקת ראייה

לפני שאתם מחפשים אחר אופטיקה מומלצת בה תוכלו לערוך בדיקת ראייה כדוגמת אופטיקה כרמית, הרי שקודם לכן עליכם להבין בדיוק מתי מומלץ לעשות בדיקה זו. למעשה, בדיקת ראייה היא בדיקה שמלווה אותנו לאורך כל תקופת הילדות, כאשר עורכים בדיקה בין גיל חצי שנה לשנה, וכן גם בגיל 3 ובגיל 6. לאחר גילאי הילדות, מומלץ לבדוק את הראייה שלכם לפחות אחת לשנה עד גיל 18, כאשר מעל גיל זה מומלץ לערוך את הבדיקה בהתאם להמלצת המטפל או לסירוגין, במקרים בהם אתם מרגישים ירידה מסוימת באיכות הראייה. 

 

איך הבדיקה עובדת?

כל בדיקה באשר היא כוללת בתוכה מספר שלבים רלוונטים עבור כל הבדיקות, אם כי חשוב מאוד לדעת שכל בדיקה היא אחרת והיא אמורה להתאים לכל מטופל ולהיסטוריה הרפואית שלו. לדוגמא, בדיקה של מאבטח תהיה שונה במהותה מבדיקה של אדם שעובד בתחום המחשבים ונמצא סביב מסכים שמאמצים את עיניו כבדרך קבע. זו הסיבה לכך שבדיקה זו יכולה להתמקד במספר תחומים שונים, כמו למשל שינויים בראייה, טיפול בבעיות בריאותיות שפוגעות בעיניים או התאמה של עדשות מגע. כמו כן, חשוב להדגיש כי כל בדיקה אמורה להיערך לפחות רבע שעה, כך שבמקרים בהם האופטומטריסט שלכם החליט לאחר זמן קצר יותר על תוצאות הבדיקה זהו בהחלט מקום לתהיות.

 

שורה תחתונה

בדיקת ראייה זו אחת הבדיקות החשובות ביותר שעורכים במהלך החיים, וזו בדיוק הסיבה מדוע עליכם לדעת כיצד להיערך אליה מראש – דבר שתוכלו לעשות על ידי קריאה בעיון של המידע המקיף שריכזנו עבורכם בכתבה זו.