אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

הדברה ידידותית – מהי והאם זה באמת עובד?

בואו תדמיינו לרגע את הסיטואציה הבאה – אתם נכנסים אחרי יום ארוך לדירה שלכם, הולכים אט אט לעבר חדר הרחצה, מדליקים את האור – ומבחינים בחרק ענק, כזה שאתם אפילו לא מזהים – מתרוצץ ברחבי חדר האמבטיה שלכם. מה הן התחושות שעוברות לכם בגוף כעת? כנראה שמדובר על תחושות לא נעימות בכלל, שכן ג'וקים, חרקים, ועוד מטרדים רבים, עשויים להפריע לשגרת החיים שלנו ביום יום. הדברה ידידותית היא הדברה טבעית אשר לא עושה שימוש בחומרים לא טבעיים, כזו שנחשבת להרבה יותר בריאה, ולא מסוכנת לנשימת אדם. בשורות הקרובות, הבאנו לידכם מידע נוסף על הדברה זו – מהי בכלל, כיצד היא מתבצעת, והאם זה באמת עובד?

מה היא הדברה ידידותית, ולמי היא מתאימה במיוחד?

הדברה ידידותית היא הדברה שאמורה לקחת בחשבון שני דברים עיקריים. הדבר הראשון והמרכזי ביותר הוא כמובן החומר בו נעשה שימוש למען ביצוע ההדברה. מדובר על חומרים שאמורים לקטול את המזיק לגמרי, אך מנגד, מדובר על חומר שלא אמור להשפיע על שהייה של בני הבית ברחבי הבית לאחר ביצוע ההדברה. הדבר שני שבהדברה זו צריך לשים לב אליו זה הנגישות של בני אדם, בעיקר ילדים קטנים, לחומר בו עושים שימוש בעת ההדברה. הדברה ידידותית, בשונה מהרחקה של מזיקים אחרים כמו הרחקת יונים, נשארת הדברה אשר נועדה לקטול ולחסל את המזיק לגמרי.

האם הדברה זו באמת עובדת?

משום מה, אנחנו נתקלים בשאלה הזו לעתים קרובות למדי. אנשים נוטים לא לסמוך על הדברה זו, כנראה בשל העובדה שהם יכולים לחזור לבית שלהם רגע לאחר ביצוע ההדברה. אולם, הדברה ידידותית נחשבת למוצלחת לגמרי, וכיום ניתן לראות שמדובר על סגנון ההדברה המוביל ביותר במדינת ישראל.