אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

טיפול במחלת הסרטן באמצעות מרפאה טבעית

לא בכדי רבים מכנים את מחלת הסרטן בתור מחלה ארורה, קטלנית וקשה מאוד לטיפול. כמובן שיש סוגים רבים ושונים של המחלה ולא תמיד היא לא ניתנת לשליטה ומיגור. היום, בנוסף לטיפולים הביולוגיים והכימיים שהרפואה הקונבנציונלית מציעה, חולי סרטן רבים בוחרים בטיפולי סרטן משלימים וחלופיים שזמינים באמצעות מרפאה טבעית. כשמחלת הסרטן מובילה לשליטה מעטה על הבריאות, טיפולי סרטן אלטרנטיביים משיבים את תחושת השליטה, והם מוכחים מבחינה מדעית ובטוחים לשימוש.

רפואה אלטרנטיבית לטיפול בסרטן

רפואת צמחי מרפא מבוססת על שימוש בצמחים או בתערובות של תמציות צמחים, כדי לטפל במחלות כרוניות, כולל סרטן מסוגים שונים, ולקדם את הבריאות. יש לא מעט צמחים המסייעים להפחית את הכאבים מהם המטופלים האונקולוגים סובלים בחיי היום יום שלהם, מחזירים להם את האנרגיה שאבדה, תורמים לשיפור רמות מצב הרוח בגוף ומביאים עוד מגוון של יתרונות.

איך ניתן לשלב רפואה משלימה כחלק מטיפול אלטרנטיבי בסרטן?

רפואה אלטרנטיבית מבוססת על גישת טיפול רפואי חלופית שהוכחה באמצעות המדע כבטוחה ויעילה. גישה זו מדגישה לעתים קרובות את העדפותיהם של חולי סרטן, והיא מתייחסת להיבטים הנפשיים, הפיזיים והרוחניים של הבריאות.

דוגמאות לטיפולים הזמינים במסגרת מרפאה פרטית הם שימוש בדיקור סיני על מנת לסייע בהפחתת תופעות הלוואי של הטיפולים בסרטן, והרכבת תוכנית תזונה מיוחדת לטיפול בסרטן בנוסף לתרופות לסרטן שנקבעות על ידי אונקולוג. בעיקרון מה שצריך לעשות זה להבין את סוג הסרטן וכיצד הוא משפיע גם על הגוף וגם על הנפש ולפי זה להתאים את הטיפול המתאים.

סוגי רפואה משלימה ואלטרנטיבית

צוות רפואי במרפאה פרטית מרכיב תוכניות טיפול אישיות לחולי סרטן, לאחר פגישת ייעוץ מקדימה, הבנת סוג הסרטן של המטופל, תוכנית הטיפול הקונבנציונלי שהורכבה לו, התסמינים וצרכי הטיפולים המשלימים. אלו סוגי הטיפולים האלטרנטיביים הזמינים בגישת הרפואה הפרטית:

טיפולי גוף נפש

טיפולים אלו משלבים שיטות מיקוד נפשי, נשימות ותנועות גוף כמו מדיטציה, יוגה, הידרותרפיה וטיפולים אלטרנטיביים אחרים, כדי לסייע בהרגעת הגוף והנפש.

טיפולים מבוססים ביולוגית

סוג זה של רפואה אלטרנטיבית כרוך בשימוש ברכיבים טבעיים, שכוללים:

  • ויטמינים ותוספי תזונה
  • צמחים או חלקים של צמחים. כמו למשל קנאביס רפואי.
  • צמחי מרפא שונים.
  • מזונות מיוחדים או תזונה שמורכבת בהתאם לסוג הסרטן ותסמיני המחלה.

שיטות התערבות מבוססות גוף

צוות רפואי במרפאה פרטית מורכב ממומחים ברפואה טבעית בתחומים שונים שמספקים טיפולים בהתאם לתוכנית הטיפול שהורכבה למטופלים, באמצעות טיפול בחלק אחד או יותר בגוף.

טיפול ביופילד

טיפול ביופילד נקרא גם רפואה אנרגטית, ומבוסס על האמונה שלגוף יש שדות אנרגטיים שיכולים לשמש לריפוי ובריאות. מטפלים במרפאה פרטית משתמשים בגישת טיפול זו כחלק מתוכנית הטיפול המותאמת לחולי סרטן, ומבוססת על הנעת הגוף על ידי הנחת הידיים על שדות אנרגטיים אלו, עם הפעלת לחץ קל שעובר דרכם. חלק מהדוגמאות הן:

רייקי. איזון אנרגטי מרחוק או באמצעות הנחת הידיים על המטופל או בקרבתו.

מגע טיפולי. הנעת ידי המטפל על שדות אנרגטיים בגוף המטופל.

מערכות רפואיות שלמות

אלו הן מערכות ריפוי שמבוססות על אמונות שהתפתחו עם הזמן בתרבויות ובחלקים שונים בעולם, ומשמשות להרכבת תוכנית טיפול טבעי במחלת הסרטן, על ידי מומחים במרפאה פרטית:

רפואה איורוודית. מערכת רפואה הודית שמטרתה לנקות את הגוף ולהשיב את האיזון לגוף, לנפש ולרוח.

רפואה סינית קלאסית. מבוססת על האמונה שבריאות

ה איורוודה: מערכת מהודו בה המטרה היא לנקות את הגוף ולהחזיר את האיזון לגוף, לנפש ולרוח.

רפואה סינית מסורתית: מבוססת על האמונה שבריאות היא איזון בגוף של שני כוחות הנקראים יין ויאנג.