אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

השכרת חניה בתל אביב – יתרונות מול חסרונות

בעשור האחרון נוצר מצב די חמור בעיר תל אביב שבעצם גרם למצוקת חניה. בין אם אתם מאלה שגרים בתוך העיר ולא מוכנים או לא יכולים לוותר על התענוג הזה, ובין אם אתם מגיעים לעיר בכל יום לעבודה או סתם לביקור לצורכי בילוי, כנראה שאתם מתמודדים עם הבעיה הזו. יש המון סיבות שהובילו להיווצרותה של הבעיה כמו למשל העובדה שיש כמות לא הגיונית של אנשים שגרים בתוך העיר הדי קטנה וצפופה הזו. בנוסף, העירייה לא מפסיקה לאשר פרויקטים מסוג בניית גורדי שחקים חדשים, תמ“א 38 ופינוי בינוי, מה שמוביל לכך שיש פחות מקומות לחנות בהם. דבר נוסף שמוביל לאותה מצוקה הוא העובדה שבעצם בונים בעיר את הקווים שיחברו בין גוש דן והסביבה לתל אביב ויצרו את הרכבת הקלה. לכן, אנשים רבים מחפשים פתרונות שאחד מהם נקרא השכרת חניה בתל אביב. אז לפני שנציג בפניכם פתרונות אחרים כמו אפליקציה לחניה, חניה בחניונים, תחבורה ציבורית ועוד, הנה קצת מידע לגבי השכרת חניה בתל אביב.

 

נתחיל מהחסרונות

החיסרון הראשון והבולט ביותר הוא במחיר. ממש כמו שהמחירים של דירות, משרדים, חנויות וגם מחסנים בתוך העיר לא מספיקים לעלות, גם המחירים של החניות עולים. הכל עניין של היצע וביקוש, זה נכון, אבל אם אנחנו גם גרים בעיר ומשלמים שכר דירה גבוה, זה קצת מוזר ולא הגיוני, לשלם גם על חניה. החיסרון השני שגם הוא נחשב בעייתי לא פחות, הוא שברוב המקרים, לא נצליח להשכיר חניה בדיוק במקום שבו אנחנו גרים או עובדים. במקרה הטוב, ניתן יהיה למצוא חניה במרחק של כמה מאות מטרים ובמקרה הפחות טוב, במרחק של נסיעה באוטובוס או במונית.

 

יתרונות

היתרון החשוב ביותר הוא שפשוט יש לנו חניה בכל יום בשנה ובכל שעה, חניה ששמורה רק לנו ואין לנו את הבעיה הזו שאנחנו צריכים לחפש חניה בכל העיר. מדובר בפתרון מצוין עבור מי שיש לו כסף זמין לכך, פתרון שבעצם מצד אחד חוסך לנו המון זמן, שכן כאמור אנחנו לא צריכים לחפש חניה, מסע צרוף בקשיים ומכשולים, מצד שני, אנחנו גם ממש לא צריכים לדאוג שמישהו יחבל לנו ברכב בטעות או שלא בטעות, יסרוט אותו מהצד ושאר דברים שקורים ברחובות תל אביב לרכבים.

 

יחד עם זאת, אם השכרת חניה בעיר לא מהווה אופציה עבורכם, כן ניתן למצוא כל מיני פתרונות אחרים כמו למשל, להוריד אפליקציה שמאתרת עבורכם חניה בזמן אמת, בהתאם לאזור המגורים שלכם, להיעזר בחניונים הקרובים לדירה שבה אתם גרים, לנסות להוציא את הרכב מוקדם יותר וכך גם להחנות אותו שלא בשעות העומס ואם ניתן, בעיקר בסופי שבוע, לא להוציא את הרכב, ולהיעזר באמצעי תחבורה אחרים.