אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

מסורבי משכנתא מה זה אומר בעצם?

גם אתם נתקלתם בביטוי מסורבי משכנתא ולא הייתם בטוחים מה הוא אומר? אז אם גם אתם חסכתם את הסכום ההתחלתי הדרוש לקניית דירה, מצאתם דירה כלבבכם ואז ניגשתם לבנק על מנת לקבל משכנתא ונתקלתם בסירוב? התסכול של עמידה בסיטואציה כזאת הוא גדול ומובן. כדאי להבין בשלב זה מה המשמעות שלו ומה ניתן לעשות כדי להיפטר מהתואר הלא מחמיא הזה.

 

הביטוי מסורבי משכנתא מתייחס למי שניגשו לבנק לבקש משכנתא ונתקלו בסירוב. הבנק אינו מחוייב לעדכן אתכם בסיבת הסירוב. אבל לרוב ניתן לשער את הסיבה כיון שיש מספר סיבות נפוצות לכך.

חשוב להבין שהבנק בודק את ההיתכנות שלכם לעמוד בהחזר המשכנתא שאתם מבקשים, כלומר האם תוכלו לעמוד בהלוואה כזו רצינית לאורך זמן. לכן, אם ההכנסה החודשית שלכם נמוכה, יתכן והבנק יסרב לתת לכם את המשכנתא כפי שתבקשו.

 

מסורבי משכנתא? בדקו איך אתם מתנהלים מבחינה כלכלית?

דבר נוסף הוא התנהלותכם הכלכלית עד לנקודת הבקשה. אם יש על  שמכם תיק בהוצאה לפועל בסכום של מעל 5,000 ש"ח (או שני תיקים או יותר בסכום של 4,000 ש"ח), או אם ניתנו על ידיכם צ'קים ללא כיסוי שחזרו או אם על שמכם קיים חוב של מעל 10,000 ש"ח לבנק שהגיע להליכים משפטיים ביניכם, כל זאת מעמיד אתכם בסיכון לסירוב למשכנתא.

 

כל הנקודות הללו עלולות מאוד לתסכל אם הצלחתם לחסוך כבר סכום נאה וחשבתם שתתקדמו לעבר רכישת הדירה המיוחלת. אז חשוב לדעת שהעובדה שבנק אחד סירב לבקשתכם למשכנתא לא בהכרח אומרת שאין לכם סיכוי כלל. ישנם גופים נוספים אשר נותנים משכנתאות לציבור ויתכן אפילו שבנק אחר יוכל לאפשר לכם לקיחת משכנתא. לצורך כך רצוי לערב יועץ משכנתא שיוכל לבדוק מה האפשרויות הריאליות עבורכם.