אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

כל הסיבות לעבוד במסגרת עבודה משמעותית

אחת הסיבות הראשונות שאנחנו שואלים בני אדם כאשר אנחנו פוגשים אותם לראשונה זה שאלות כמו – מה אתה עושה בחיים? במה אתה עובד? ושאלות נוספות כיוצא בזאת. העבודה שלנו, היא בסופו של דבר מה שמגדיר אותנו, ומה שמספר את סיפור החיים שלנו. אחד הדברים הכי משמעותיים והכי חשובים בחיים, דבר שעל פי מחקרים רבים תורם למידת האושר שלנו בעולם – זה כמובן לעבוד במקום אשר מהווה עבודה משמעותית עבורנו. משמעות בעבודה, היא הגדרה מאוד רחבה, והיא יכולה לגעת בקשת רחבה מאוד של דברים. בשורות הקרובות, נבין למה כדאי לנו לעבודה בעבודה משמעותית.

בתור התחלה – מה היא ההגדרה לעבודה משמעותית? למה זה כזה חשוב וקריטי?

לא כזה כל להגדיר את המושג – עבודה משמעותית. הסיבה לכך, זה העובדה שבסופו של דבר כל אדם רואה עת העבודה המשמעותית בחייו באור שונה. עבור אדם אחד, אתגר בלתי פוסק בעבודה, השאיפה להתקדם בתפקידים, ושאיפה גדולה לרשת תפקיד בכיר בחברה מסוימת – הם הסיבות השונות למשמעות בעבודה. עבור אדם אחר, כל אלה לא יזיזו לו מבחינת המשמעות, ועבורו עבודה משמעותית נוגעת בתחושת שליחות, תחושה של תרומה ושל סיוע לעולם, זאת לדוגמת נוער בסיכון דרושים. לא משנה מה משב לכם אושר, ומה ממלא את הלב שלכם במשמעות רבה – ישנה חשיבות גדולה בלקום כל בוקר לתוך תחושה של משמעות.

על עבודה עם נוער בסיכון

עבודה עם נוער בסיכון נחשבת לאחת מהעבודות הכי מספקות והכי ממלאות שיש בחיים. נוער בסיכון, הוא נוער שמגיע מחיי מצוקה, מסביבה בלתי תומכת, וכיוצא בזאת. עבודה עם נוער בסיכון, דומה לפעמים ללהיות "אח בוגר" או הורה עבור אותם הנערים.

איך תדעו שאתם עובדים בעבודה משמעותית?

עבודה משמעותית, היא קודם כל עבודה שכשאתם עושים אותה, אתם מרגישים שאתם תורמים למישהו או למשהו. זה יכול להיות לילד, זה יכול להיות מבוגר, זה יכול להיות לבעל חיים או לסביבה שלנו. יש כל כך הרבה סוגים של עבודות משמעותיות, על חלקן ניתן להרוויח את לחמנו, את חלקן אנחנו עושים בהתנדבות מלאה, על חשבון הזמן הפנוי שלנו. שאתם עובדים בעבודה כזו אתם חשים סיפוק, אתם מרגישים שליחות, אתם מרגישים שאתם עוזרים למישהו אחר. להלן דוגמאות נוספות לעבודות שאנחנו חושבים שהן משמעותיות

  • עבודות בתחום הטיפול – מטפלים מכל הסוגים, רופאים, אחים, פסיכולוגיות, קואצ‘רים, כל עבודה מהתחום הזה היא עבודה שבאיזה שהוא אופן עוזרת למישהו אחר.
  • עבודות בתחום הדאגה לסביבה – ניקיון חופים, ניקיון רחובות, מחזור וכיוצא בזה
  • עבודות בתחום המחקר
  • עבודות בתחום של חינוך ועבודה עם תינוקות, ילדים ונוער
  • עבודות בתחום של ייעוץ – ייעוץ תזונתי, ייעוץ כלכלי, ייעוץ תכנון ועוד