אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

עורך דין מעצרים – מה תפקידו?

אחד הדברים שמשותף למרב האנשים שעומדים בפני מעצר, במיוחד כאשר מדובר על המעצרים הראשון בחיים שלהם – זה כי כמעט בכל המקרים מדובר על סיטואציה לא פשוטה מאוד, המכניסה את האדם שחווה את המעצר למעין הלם והשיתוק מסוימים. אחת הסוגיות הגדולות שאנחנו פוגשים במקרים כאלה של מעצרים לעתים קרובות, זו הסוגייה של עורך דין מעצרים, ויותר נכון סוגיה של – מה היא החשיבות של עורך דין מומחה, אם בכלל ישנה חשיבות כזו. בדיוק בשביל זה, ריכזנו עבורכם את השורות הבאות, בהן ננסה לענות על השאלה הזו.

בתור התחלה – מה זה עורך דין מעצרים ובאיזה שלב אנחנו עשויים להזדקק לו?

שלב המעצר הוא אחד השלבים המשמעותיים ביותר בהעמדה של נאשם למשפט במדינת ישראל. בשלב זה, אנחנו עדים לעתים קרובות לכך שזכויות רבות של נעצרים נפגעות, זאת כאשר עבירה על זכויות אלה, עשויה לפגוע בנאשם בצורה משמעותית. בדיוק בגלל זה, עלינו לשכור את השירותים של עורך דין מומחה מהתחום כבר מהרגע הראשון של המעצר. חשוב להגיד כי עורך דין מעצרים, הוא אדם שיכול לסייע במקרים רבים ומגוונים, זאת לדוגמת האשמות בגין ביצוע מעשה מגונה, או כל סוגיה אחרת שיכולה לעלות לראשכם.

למה ההחלטה לשכור את השירותים של עורך דין מומחה היא החלטה נכונה?

כפי שציינו כבר לפני כן, חשוב להדגיש שוב שבשלב המעצר זכויות רבות של נעצרים רבים פשוט נמרסות. יש לכך סיבות רבות מאוד, אליהן לא ניכנס בכתבה זו, אך עלינו לדעת ולהבין את המצב הקיים. במידה שאנחנו מעוניינים לשמור על הזכויות שלנו או של אחד הקרובים שלנו בתור נעצר, ובמידה שאנחנו מעוניינים להבטיח את ההשלכות הטובות ביותר של החקירה שלו על המשפט, עלינו לשכור עוד היום את השירותים של עורך דין מעצרים לא פחות ממולץ.

איך עליי לבחור עורך דין מתאים?

אחת הבעיות בהיותנו נמצאים בסיטואציה שבה עלינו לבחור עורך דין מעצרים היא שאנחנו נמצאים תלת לחץ של זמן. כלומר, אנחנו צריכים לרוב לקבל החלטה של כאן ועכשיו. לכן, יש שתי אפשרויות. אפשרות אחת היא לדבר עם אנשים שאנחנו מכירים ויודעים שאכפת להם מאיתנו כמו למשל חברים או בני משפחה ולשאול האם הם מכירים עורך דין מומלץ. אופציה נוספת, היא לבצע בעצמנו סוג של בירור ולנסות להבין האם אנחנו מוצאים עורך דין כזה בעצמנו. ניתן לברר דרך רשת האינטרנט, לבחון את הנושא לעומק, ורק אז לקבל החלטה. כמובן שבהיותנו מבצעים את הבחירה, בחירה שפעמים רבות תקבע איפה אנחנו עומדים מבחינה חוקית ותשפיע על העתיד שלנו, עלינו לשים דגש על כל מיני קריטריונים כמו ניסיון, ידע, מקצועית, רמת זמינות, מחיר וכדומה.