אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

עבירות מין

התחום המשפטי של עבירות מין נחשב לרחב מאד ומעבר להגדרות מדויקות ומפורשות של מעשים או התנהגויות יש כאן גם הרבה פרשנות שקשורה לכל מקרה לגופו או לנסיבות ספציפיות שבהן קרה מקרה זה או אחר. יש עבירות שבאופן יחסי נחשבות כעבירות קלות ויש עבירות שאפשר יהיה לכלול תחת ההגדרה של פשיעה חמורה. על פי ההגדרה שתתקבל גם יוחלט ההרכב המשפטי שידון במקרה המדובר ולכן יש חשיבות לבחינה מעמיקה של כל מקרה ומקרה, לרבות הנסיבות וכל השתלשלות העניינים עד להבנה ברורה של מה שאירע. לשם כך חשוב שיהיה עורך דין שמתמחה בתחום זה ויוכל לסייע ללקוחות שלו למצות את הדין, בין אם הם הצד הפוגע ובין אם הם הצד שנפגע. בנוסף חשוב להכיר את ההגדרות הבסיסיות של עולם זה וכך יהיה קל יותר להבין כל החלטה שמתקבלת.

 

ההתמודדות עם תלונות על עבירות מין

אין ספק שכל תלונה על עבירה מינית היא סיפור מורכב לכל הצדדים. מי שנפגע עלול למצוא את עצמו חוזר שוב ושוב על מה שאירע ומי שפגע עומד בפני הצדק והדין. בדיוק בשל הפרשנות הסבוכה של כל הגדרה והגדרה תלונות אלה צריכות להיחקר במיוחד לעומק ואין זה מעמד נוח או קל לאף אחד מהצדדים. בין אם מדובר במעשי סדום או מעשים מגונים צריך יהיה להבין לעומק את השתלשלות האירועים, את סדר הפעולות שקרו, את היחסים הקודמים (אם היו) בין הצדדים וכאמור את הנסיבות המדויקות שבהן קרה המקרה. במהלך זמן החקירה הצד הנפגע יצטרך לקבל תמיכה או כל טיפול אחר לשיקום הנפש שלו שנפגעה והצד הפוגע במרבית מהמקרים יישאר במעצר עד למיצוי החקירה או השלמת פרטים חשובים שיסייעו בגיבוש עמדה משפטית ברורה. מהסיבות האלה רק החקירה עצמה אורכת לא מעט זמן, מה שבהחלט מקשה על כל הצדדים ועל כל המעורבים בעניין.

 

החשיבות של ליווי עורך דין

עורכי דין שמתמחים בתחום של עבירות מין הם הכתובת הנכונה לפנות אליה כאשר מתעורר החשד לפגיעה מינית שקרתה ללא הסכמה וללא רצון של שני הצדדים. חשוב לספק להם כל סוג של מידע או ראייה שיעזרו להם לגבש דעה ולהבין בדיוק מה אירע. מומלץ שלא להמתין אלא לפנות אל עורך דין כמה שיותר מהר וכך אין סיכון של העלמת ראיות או היעלמות ראיות פיזיות באופן טבעי. יש מומחים בתחום שעורך הדין יידע להפנות אליהם את החקירה וכך אפשר יהיה לסייע לצדדים להבין בדיוק מה קרה. חשוב להתאזר בסבלנות ולמרות הקושי הרב להבין שבישראל יש הרבה מה לעשות על מנת לשפר את הענישה בתחום של עבירות מין וללא ספק זה מה שישפר את ההרתעה ויפחית את הישנותם של מקרים קשים ומאתגרים אלה.