אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

סוגים של עבירות סמים

אחד מהתחומים שמעסיקים הכי הרבה את עורכי הדין שמתמחים בתחום הפלילי הוא תחום עבירות סמים. עבירות אלה מהוות את אחת מהעבירות הכי נפוצות כיום במדינת ישראל, זאת כאשר החומרה של הענישה נקבע בהתאם לסוג עבירת הסמים ולחומרה של כל עבירה. כאשר מדובר על תחום זה, כיום במדינת ישראל מתקיימת הפרדה בין עבירות שקשורות להחזקה ולשימוש עצמי של סמים, לבין עבירות שמתקשרות בצורה ישירה לסחר ומכירה של סמים. בשורות הבאות נכיר סוגים שונים של עבירות אלה ואת החומרה שלהן.

החזקת סמים

אחד מהסוגים של עבירות אלה שקיימות כיום במדינת ישראל הם ישראלים רבים שעומדים לדין בגין עבירות של החזקת סמים, מעוניינים להבין כיצד ניתן להביא לכדי מחיקת רישום פלילי. עלינו להבין שגם במקרים של החזקת סמים, ישנם 2 סוגים שונים של עבירות אשר שונות בתכליתן – הראשונה, מתייחס להחזקת סמים במטרה לשימוש עצמי, והשנייה מתייחסת להחזקת סמים לשם מטרות של סחר בסמים. 2 הסוגים הללו כאמור, עשויים להוביל להשלכות שונות לחלוטין.

סחר בסמים

סחר בסמים היא אחת העבירות החמורות ביותר בכל הנוגע לעבירות השונות שקיימות כיום במדינת ישראל, שכן, עבירה זה טומנת בתכליתה העמדת ציבור בסכנה, שכן – עבירה זו טומנת תחתיה פוטנציאל לנזקים רבים. על פי החוק, האשמה בסחר בסמים, עשויה להוביל לעונש מאסר של עד 20 שנים לכל היותר.

גידול או ייבוא של סמים

גם גידול או ייבוא ממדינות אחרות של סמים, נחשב לחמור ולא חוקי בכלל במדינת ישראל. אך גם פה, ישנם מקרים שונים של גידול וייבוא סמים, זאת כאשר החוק מבחין בין גידול סמים לצרכים אישיים, או גידול סמים לצורך סחר, הפצה, או מכירה של סמים לציבור הרחב.

מואשמים בעבירת סמים פלילית? מה עליכם לעשות?!

אם מסיבה כזו או אחרת, בין אם הסיבה היא מוצדקת ובין אם לא ואתם מואשמים בעבירת סמים פלילית, הדבר הכי חשוב ואולי הראשון שאתם צריכים לעשות זה למצוא עורך דין פלילי המתמחה בהגנה על נאשמים בגין עבירות אלה. חשוב שתבינו, מדינת ישראל מחמירה מאוד בכל מה שקשור לעבירות אלה ועושה מאמצים רבים לאכוף את הנושא הזה. לכן, אין להמעיט ברמת החומרה של עבירות מהסוג הזה וכל מה שאתם צריכים לעשות זה למצוא עורך דין מקצועי. תוכלו לדבר עם אנשים שאתם מכירים, לנסות לראות אולי מישהו שאתם בכלל מכירים ולא יודעים שזה המקצוע שלו קיים ויכול לעזור לכם ולשאול כמה שיותר אנשים ויש סיכוי די גבוה שתגיעו לאדם הנכון. במידה ושיטה זו לא עבדה לכם, מה שתוכלו בעצם לעשות זה לברר דרך רשת האינטרנט ולנסות לאתר עורך דין פלילי מקצועי, זמין ואמין שיוכל ללוות אתכם בתהליך הלא פשוט והמאוד מורכב הזה.