אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים למה הוא נועד?

אחד הגופים שאנשים רבים לא יודעים עליהם מספיק במדינת ישראל זה המכון הרפואי לבטיחות בדרכים. גוף זה, שעלול לפסול לנהגים רבים במדינת ישראל את רישיון הנהיגה, הוא גוף מעורפל עבור אנשים רבים שלא מצליחים להבין לעומק את תכליתו של גוף זה. בשורות הקרובות ננסה להבין מה הוא המכון הזה באילו סיטואציות נהגים במדינת ישראל מופנים למכון זה? ומה היא הצורה הטובה ביותר להתכונן לבדיקה במכון זה?

מה הוא המכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים הוא הרופא המקצועי שתפקידו לבצע בדיקות רפואיות ולקבוע לגבי כשירותם של נהגים במדינת ישראל או של אנשים שמבקשים להוציא רישיון נהיגה. נהגים שמגיעים למכון הרפואי לבטיחות בדרכים, הם נהגים שמופנים למכון הנ"ל על ידי רופאים, גופים ציבוריים, רשות הרישוי בעצמה, וכיוצא בזאת. במידה שנתקלתם בזימון שלכם או של אחד מהקרובים שלכם לבדיקה רפואית של המכון, בכתובת האינטרנט הבאה taaburalaw.co.il תוכלו למצוא מידע חשוב ורלוונטי על המכון הזה, וכיצד כדאי להתכונן ולהגיע לבדיקה רפואית של המכון הנ"ל.

מה היא המטרה של המכון?

המטרה הכוללת והעיקרית של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים הינה לאתר כמה שיותר מהר וככל המוקדם נהגים בכבישי המדינה שנוהגים כאשר הם מחזיקים בידם ליקוי רפואי כזה או אחר שלמעשה מונע מהם לנהוג בצורה כשירה ותקינה. ליקויים רפואיים אלה, יכולים בהרבה מאוד מצבים לגרום לכך שאותו הנהג מהווה סכנה ממשית על האנשים האחרים שנמצאים בכביש. למעשה, בן אדם שמחזיק בידיו ליקויים רפואיים שמגבילים את כושר הנהיגה שלו, הוא בן אדם שנמצא בקבוצת סיכון למעבר של תאונות דרכים שונות.

איך נמנעים מבדיקות הקשורות למכון?

כאשר אתם עולים על ההגה והמצב הרפואי שלכם, בין אם הנפשי ובין אם הפיזי לא תקין, אתם צריכים לקחת אחריות גם על עצמכם וגם על הנהגים והולכי הרגל האחרים שיש בכביש. לכן, אפשר פשוט לקחת אחריות ולא לעלות על ההגה, בין אם מדובר על תקופה קצרה עד שתבריאו או תקבלו את הטיפול הרפואי הראוי, ובין אם מדובר במשהו שהוא קבוע. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא פשוט להפקיד את רישיון הנהיגה שלכם. יש היום המון דרכים באמצעותן ניתן להתנייד בין הערים בין אם זה באמצעות רכבת, בין אם זה באמצעות אוטובסים, מיניבוסים ומוניות. ברחבי גוש דן והשרון יש פתרונות נוספים כמו בבאבל של חברת דן. ברגע שאתם לוקחים אחריות אתם שומרים על הבריאות שלכם, אתם מונעים מצבים מסוכנים של תאונות דרכים וזה כמובן חשוב וראוי להערכה. קחו אחריות על החיים שלכם, קחו אחריות על החיים של האחרים.