אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

מוצרי עישון – האם ניתן להפחית את הנזק שלהם?

ארגון הבריאות העולמי הגדיר מוצרי עישון ומוצרים המכילים טבק כגורמים לנזק בריאותי של ממש. למעשה, עישון נחשב לאחת מסיבות המוות הידועות מתוך אלו שניתן למנוע ולכן יש חשיבות רבה להעלות את רמת המודעות לגבי תהליכי גמילה מעישון. אם רוצים לענות על השאלה איך ניתן להפחית את נזקי העישון, אז התשובה הרי ברורה, שכן הפסקה אישון מסייעת להאריך ולשפר את חיי המעשנים בצורה משמעותית. יחד עם זאת, קיימים מגוון רחב של מוצרים ותהליכים המסייעים להפחית את הנזק באופן ניכר.

מוצרי אידוי במקום עישון

בשנים האחרונות מעשנים רבים עוברים לאדות במקום לעשן. למעשה, אידוי תופס מקום נרחב ומהווה חלופה במקום סיגריות ומוצרי טבק. האידוי מתבצע אחרי שעושים שימוש במכשיר הנקרא גריינדר איתו קוססים את התפרחת שרוצים לאדות בין אם זה קנאביס רפואי ובין אם מוצרים אחרים. על השאלה האם אידוי בריא יותר מעישון קשה לענות, אך אין ספק כי העובדה שאנחנו מאדים את החומר במקום לשרוף אותו, מאפשר למצות את החומרים החיוניים שיש בצמחים באופן מיטבי.

דרכים נוספות למזער את נזקי העישון

אם ניסיתם להיגמל ולא הצלחתם מכל סיבה שהיא, או שהצלחתם אבל אחרי מספר שבועות, חודשים או שנים מצאתם את עצמכם שוב חוזרים אחרי ההרגל הלא בריא הזה בלשון המעטה, הנה כמה דברים שאתם יכולים לעשות:

  1. נסו להפחית כמויות – הפחתת כמות הסיגריות כלומר כמות הטבק שנכנס לכם לגוף, תסייע לכם לצמצם את הנזק שהטבק גורם.
  2. נסו שלא לעשן בחללים סגורים ושלבו בבית שלכם צמחים כמו פותוס זהוב, פיקוס, דקל במבוק אלה מסייעים לסנן את הרעל שנוצר כתוצאה מעישון סיגריות.
  3. בצעו פעילות גופנית – הליכה בשיפוע למשל או אפילו שחיה מסייעים למזער את נזקי העישון.